حملات موشکی حزب‌الله لبنان به پایگاه اسرائیل

 

 حزب‌الله لبنان پایگاه «برکة ریشا» در مرزهای لبنان با اراضی اشغالی را با موشک هدف قرار داد و همچنین آژیرهای هشدار در شهرک‌های شومیرا، عرب العرامشه و زرعیت در الجلیل الغربی به صدا درآمد.

به گزارش المیادین، رسانه‌های عبری گزارش دادند همزمان با به صدا درآمدن آژیرهای هشدار در الجلیل الغربی صدای سه انفجار به گوش رسید.

مقاومت لبنان بامداد امروز هم در بیانیه‌ای اعلام کرد: مبارزان مقاومت در حمایت از ملت پایدار فلسطین در غزه و پشتیبانی از مقاومت قهرمان و شریف، نیروهای صهیونیست در اطراف پایگاه الراهب را با توپخانه هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
پیشنهاد آمریکا درباره آتش‌بس در غزه

چیزی که اکنون حماس می‌خواهد یک تعهد و ضمانت الزام آور از صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها درباره چنین اهدافی است اما آنها با این تعهد و ضمانت مخالف هستند. در حالی که ۲ طرف بر این مواضع خود پافشاری می‌کنند میانجیگران مصری و قطری با نظارت آمریکا برای ایجاد ساختارهای دیگری تلاش می‌کنند.

مقاومت تاکید کرد این حملات به طور مستقیم به اهداف مورد نظر اصابت کردند.

پیشتر در روز دوشنبه مرکز پزشکی اسلامی وابسته به حزب‌الله لبنان از شهادت سه تن از نیروهای امدادی در حمله رژیم صهیونیستی به یک مرکز درمانی در شهرک العدیسه در جنوب لبنان خبر داد.

از زمان عملیات فلسطینی طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان ۲ طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.