حجم ویدیو: 1.16M | مدت زمان ویدیو: 00:00:15

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گیلانغرب گفت: بر اثر برخورد صاعقه در این شهرستان یک مرد عشایر حدود ۵۰ساله عصر روز دوشنبه جان خود را از دست داد.

شیدا نوربخش افزود: این حادثه عصر امروز در ارتفاعات عشایری هفت تنگه سومار در منطقه شهید کاشی پور حوزه استحفاظی شهرستان گیلانغرب رخ داد که به دنبال آن یک مرد ۵۰ساله به دلیل اصابت صاعقه جان خود را از دست داد.

وی اظهار کرد: با وقوع این حادثه و طی اعلان تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات ۱۱۲ جمعیت هلال احمر کرمانشاه مبنی بر برخورد صاعقه با این فرد، بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان این جمعیت در گیلانغرب به منطقه اعزام شد.

خبر مرتبط
قتل زن 36 ساله در رشت با ضربات چاقو / قاتل در تهران دستگیر شد

قاتل زن قناد لولمانی در تهران دستگیر و در حال حاضر برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد.


معاون فرماندار گیلانغرب گفت: امدادگران با کوهپیمایی در مسیر صعب العبور و با رعایت کامل نکات فنی و ایمنی نسبت به انتقال جسد متوفی اقدام کرده و تحویل به عوامل قضایی دادند.
نوربخش به روستاییان توصیه کرد که در هنگام صاعقه از تردد و استقرار در ارتفاعات روستاها که به‌ دلیل شرایط خاص اقلیمی و زمین شناسی احتمال برخورد صاعقه وجود دارد و موجب تلفات می ‌شود، خودداری کنند.
وی، ازکشاورزان و دامداران خواست تا در هنگام نامساعد بودن شرایط جوی ضمن پناه گرفتن در مکان‌های مسقف، از ایستادن در کنار درختان و تکه سنگ‌های بزرگ و اشیای فلزی خودداری کنند.

گیلانغرب به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی با بیش از هشت هزار نفر جمعیت عشایری یکی از نقاط مهم استقرار عشایر استان به شمار می رود.

سومار در فاصله ۶۷ کیلومتری گیلانغرب و ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

شهرستان گیلانغرب در غرب کرمانشاه با ۷۲ هزار نفر جمعیت و ۲ هزار و ۵۸۵ کیلومتر مربع گستره، دومین شهرستان بزرگ استان کرمانشاه و ۳۲ کیلومتر مرز مشترک با عراق متشکل از ۲ بخش گواور و مرکزی، (شهر گیلانغرب و سرمست) ۲۰۷ روستا دارد که اکنون ۱۹۷ روستای آن دارای سکنه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.