امتناع بایدن از گفتگو با نتانیاهو/ بی بی واکنش نشان داد؟

 

 

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از یک منبع اعلام کرد که پس از وقوع حادثه میدان النابلسی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تمایلی به گفت‌وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشان نداده است.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد عدم پایبندی نتانیاهو به وعده‌هایش به جو بایدن برای باز نگه داشتن گذرگاه‌ها جهت ورود کمک‌های بشردوستانه سهم به‌سزایی در تشدید شکاف‌ها و اختلافات دارد.

این در حالی است که دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گزارش‌ها مبنی بر امتناع جو بایدن از گفت‌وگو با بنیامین نتانیاهو پس از فاجعه کامیون حامل کمک در شمال نوار غزه را تکذیب کرد.

دفتر نخست وزیری دولت اشغالگر اعلام کرد: گزارش درباره خودداری بایدن از صحبت با نخست وزیر نتانیاهو خبر جعلی است.

این دفتر افزود: نخست وزیری پس از این حادثه درخواست گفت‌وگو با رئیس جمهور را نداده و آمریکایی‌ها هم که به هر حال اسرائیل را متهم به این حادثه نکرده‌اند، خواستار گفت‌وگویی با نخست وزیر نشدند.

خبر مرتبط
هشدار مهم الحوثی به آمریکا و انگلیس/غافلگیری‌های جدید در راه است

محمد علی الحوثی با انتشار پیامی در شبکه ایکس اعلام کرد: کشورش برای متجاوزان آمریکایی و انگلیسی، گزینه های غافلگیرکننده ای دارد.

در ماه‌های اخیر، روابط ۲ طرف با فراز و نشیب‌هایی روبه‌رو بوده‌است، به‌ویژه با توجه به این واقعیت که نتانیاهو بارها مانع از مذاکرات برای تشکیل کشور فلسطین شده و در مورد افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه به توافق نرسیده است.

پنجشنبه گذشته نیروهای اشغالگر صهیونیست در میدان النابلسی در خیابان «البحر» در شهر غزه، فلسطینی‌های بی‌دفاعی را هدف قرار دادند که منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک و گرفتن آرد بودند. به گفته وزارت بهداشت غزه، این کشتار هولناک منجر به شهادت ۱۱۸ تن و زخمی شدن ۷۶۰ نفر دیگر شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.