آخرین خبر از سیل سیستان و بلوچستان /امدادرسانی به ۱۹ هزار سیل‌زده

متن اطلاعیه دوم جمعیت هلال‌احمر در خصوص آخرین آمار خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان در سیستان و بلوچستان و همچنین راه‌های کمک به هموطنان سیل‌زده به شرح زیر است:

از روز هفتم اسفندماه بارش‌ها در سیستان و بلوچستان آغاز شد و به مرور شدت گرفت.

بارش‌ها منجر به آب‌گرفتگی در ۱۴ شهرستان استان و همچنین آسیب به پل‌ها، راه‌های ارتباطی و آب‌گرفتگی منازل در جنوب سیستان و بلوچستان شد. به ۴۵۰ روستا امدادرسانی شده است.

امدادگران هلال‌احمر تاکنون به ۱۹۰۰۰ نفر امدادرسانی کرده‌اند.

خبر مرتبط
هشدار جدید درباره سیل سیستان و بلوچستان/ فعالیت سامانه بارشی جدید به همراه وزش باد شدید

رییس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سیستان و بلوچستان گفت: از صبح سه شنبه در نواجی مرکزی جنوب و شمال استان رخداد بارش باران ، برخی نقاط رگبار و رعدوبرق و بارش تگرگ رخ خواهد داد.

-با تلاش امدادگران، ۲۸۰۰ نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۹۱ نفر از سیلاب رهاسازی شده‌اند.

تاکنون ۳۵ سورتی پرواز بالگرد هلال‌احمر در مناطق محاصره در سیل انجام و ۱۰۰۰۰ بسته غذایی بین متاثرین از سیلاب توزیع شده است.

با کمک هلال‌احمر استان‌های معین، ۱۸ محموله اقلام زیستی، امدادی و غذایی تاکنون به استان ارسال شده است.

علاوه بر نیروهای جمعیت هلال‌احمر استان سیستان و بلوچستان، نیروهای هلال‌احمر ۵ استان خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، کرمان و بوشهر برای کمک به حادثه دیدگان به منطقه اعزام شده‌اند.

۲ فروند بالگرد جمعیت هلال‌احمر در حال کمک‌رسانی و توزیع اقلام غذایی و امدادی در مناطقی هستند که بر اثر سیل، دسترسی به آنها ممکن نیست.

در حال حاضر ۱۴۰۷ نیروی عملیاتی در قالب ۲۸۹ تیم و با استفاده از ۲۲۹ دستگاه خودرو امدادی در حال خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان هستند.

ارائه خدمات امدادی در جنوب سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

عموم هموطنان نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های نقدی خود به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان را از طریق شماره گیری کد دستوری #١*١١٢* و یا واریز به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۸۳۶۶۶۲۳۵ و شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۶۶۶۶۶۲ به شبا IR۹۴۰۱۰۰۰۰۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۶۶۶۶۶۲ به نام جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، واریز کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.