مسکو مدعی شد: آلمان برای جنگ با روسیه آماده می‌شود

مدودف که پیشتر رئیس‌جمهور روسیه هم بوده است، با اشاره به فایل افشاشده مقام‌‎های ارشد نظامی آلمان که درباره حملات به پل کریمه صحبت می‌کنند، گفت: آلمان در حال تدارک جنگ با روسیه است.

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: تمام تلاش‌ها برای ارائه مکالمه ضبط شده افسران «بوندس‌وار» (ارتش آلمان) به عنوان بازی «موشک و تانک»، دروغ‌هایی بدخواهانه بود.

خبر مرتبط
تلاش چین برای نشاندن روسیه و اوکراین پای میز مذاکره

​نماینده ویژه چین در امور اوراسیا از تلاش این کشور برای رسیدن به یک راهکار سیاسی برای حل مسئله اوکراین خبر داد.

«مارگاریتا سیمونیان» سردبیر شبکه خبری «راشاتودی» اولین کسی بود که متن مذاکرات چهار نماینده بوندس‌وار را درباره حمله احتمالی به پل کریمه با موشک‌های کروز «تاروس» در روز جمعه منتشر کرد.

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: درست در روزی که اولاف شولتس صدراعظم آلمان گفت ناتو در مناقشه اوکراین شرکت نمی‌کند و نخواهد کرد، فایل صوتی بسیار جالبی توسط دوستان یونیفرم‌پوش (نظامی) به من منتقل شد.

این مقام روسی با بیان اینکه قصد انتشار این فایل صوتی را دارد،‌ گفت:‌ در این گفت‌وشنود، افسران بلندپایه ارتش آلمان در مورد چگونگی بمباران پل کریمه صحبت می‌کنند.

به گفته وی، در این فایل صوتی، افسران ارتش آلمان از ارتش آمریکا و انگلیس نام می‌برند و ضمناً بحث می‌کنند که اینها برای مدت طولانی به طور مستقیم در درگیری دخالت داشته‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه پیشتر در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد: ما خواستار توضیح از آلمان هستیم.

در همین حال، سخنگوی وزارت دفاع آلمان روز گذشته اعلام کرد که نمی‌تواند صحت این مکالمه ضبط شده را تایید کند اما اداره فدرال «سرویس ضد جاسوسی نظامی» [آلمان] در حال بررسی این موضوع است و تمام اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.