ارسال محموله‌های مواد غذایی به غزه توسط قاهره

سرهنگ «غریب عبدالحافظ» سخنگوی ارتش مصر در بیانیه‌ای گفت که قاهره به ارسال هوایی محموله‌های مواد غذایی و نیازهای فوری بشردوستانه به شمال نوار غزه ادامه می‌دهد.

از سوی دیگر شبکه خبری قاهره روز جمعه به نقل از منابعی اعلام کرد که قرار است کمک‌های بشردوستانه به وزن ۶.۷ تن با چتر توسط یک فروند هواپیمای ترابری مصری بر فراز اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه رها شود.

خبر مرتبط
گفت‌وگوی بایدن با سران مصر و قطر/رایزنی درباره جنایت اسرائیل در الرشید

رئیس‌جمهور آمریکا با همتایان مصری و قطری خود درخصوص جنایت اخیر اسرائیل در حمله به کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه رایزنی کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

خبر مرتبط
تاکید وزیر خارجه مصر بر آتش‌بس فوری در غزه

وزیر خارجه مصر بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در غزه تاکید کرد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.