تظاهرات حامیان فلسطین مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن+ فیلم

شرکت کنندگان در این تظاهرات، ضمن محکوم کردن نسل‌کشی مردم فلسطین از سوی ارتش (رژیم) اسرائیل و تداوم حمایت‌های آمریکا از این رژیم، خواستار توقف فوری جنگ در غزه شدند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۱۰ مورد جنایت طی ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه، ۹۲ شهروند فلسطینی را شهید و ۱۵۶ نفر دیگر را زخمی کرده است.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، با احتساب شهدای ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه، شمار شهدای فلسطینی از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، به ۳۰ هزار و ۳۲۰ نفر و شمار زخمی‌ها هم به ۷۱ هزار و ۵۳۳ نفر رسید.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.