افشاگری از سفر محرمانه گانتس به آمریکا

طبق وبگاه یدیعوت آحارونوت سفر گانتس در زمان جالب توجه و خاصی انجام می‌شود. با توجه به گزارش‌های آمریکایی مبنی بر اینکه صبر دولت بایدن نسبت به رفتار بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جنگ و تسلیم شدن او در برابر خواسته‌های شرکایش در دولت یعنی ایتامار بن گویر و بتسلئیل اسموتریچ (وزیران امنیت داخلی و دارایی) رو به اتمام است، مدت‌ها است که مذاکرات در مورد معامله تبادل اسیران ادامه دارد. 

خبر مرتبط
بهانه‌جدید اسرائیل برای توقف مذاکرات آتش‌بس

رژیم صهیونیستی به قطر و مصر اعلام کرده تا وقتی که حماس فهرست جامعی از اسرای صهیونیست زنده در غزه ارائه نکند، مذاکره‌ای برگزار نخواهد شد.

اطرافیان نتانیاهو با عصبانیت اظهار نظر کردند و توضیح دادند که گانتس بدون موافقت نخست وزیر پرواز کرده‌ که برخلاف مقررات دولتی است که «هر وزیر را ملزم می‌کند که سفر خود را از قبل با نخست وزیر هماهنگ کند و موافقت او را درباره سفرش به دست آورد».

به گفته نزدیکان نتانیاهو، «نخست وزیر به وزیر گانتس توضیح داد که دولت اسرائیل تنها یک نخست وزیر دارد».

خبر مرتبط
حمله موشکی شدید مقاومت فلسطین به اسرائیل/ آژیرهای خطر به صدا درآمد

دقایقی پیش بود که رسانه ها اعلام کردند که آژیر خطر در شهرک‌های «زکیم» و «عسقلان» در جنوب سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمده است.

مقامات ارشد آمریکایی نیز روز جمعه وبگاه یدیعوت آحارونوت گفتند که ایالات متحده «با تمام توان» به فشار برای دستیابی به توافق تبادل اسیران و آتش‌بس ادامه می‌دهد. آنها هشدار دادند: «اگر ثابت کنیم نتانیاهو در حال خرابکاری در این موضوع به دلایل سیاسی است منجر به برخورد مستقیم با کاخ سفید خواهد شد.»

مقامات آمریکایی مدعی شدند: «گرچه حماس بازی می‌کند و زندگی را برای ما سخت می‌کند»، رژیم صهیونیستی نیز همین کار را انجام می‌دهد. اما این ما را متوقف نخواهد کرد ما بر انجام قرارداد متمرکز هستیم.

آنها گفتند نتانیاهو باید هر کاری برای رسیدن به توافق لازم است، انجام دهد. اگر به این نتیجه برسیم که او منطقی عمل نمی‌کند و معامله را خراب می‌کند، برای ما بسیار دشوار خواهد بود - و هیچ راه گریزی از رسیدن به نقطه‌ای از درگیری وجود نخواهد داشت.

مقامات هشدار دادند که حمله بایدن به دولت اشغالگر در صورتی که نتانیاهو توافق را خراب کند، تنها آغاز راه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.