تصویری از سوپر استار دهه ۷۰ سینما در پای صندوق رای + عکس

اهالی هنر هم روز جمعه ۱۱ اسفند، همگام با اقشار مختلف مردمی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند اما دیدن چهره یکی از سوپر استارهای دهه ۷۰ سینما و تلویزیون در میان آنها، خاطرات زیادی را برای مردم زنده کرد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور در سراسر کشور آغاز شد و در ساعت ۲۴ آدینه به پایان رسید.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، جمعیت واجد شرایط برای رأی دادن ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفرند که از این تعداد، ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار مرد و ۱۳۳ نفر و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ نفر زن هستند و حدود ۱۵ هزار نفر برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تأیید صلاحیت شدند که ۱۲ درصدشان زن و ۸۸ درصد نیز مرد هستند و ۱۴۴ داوطلب تأیید صلاحیت شده هم برای ورود به مجلس خبرگان رهبری با یکدیگر رقابت کردند.

در این دوره از انتخابات، یک‌هزار و ۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی و حدود ۵۹ هزار شعبه اخذ رأی در ۳۱ استان تعبیه شد که ۱۵ هزار شعبه سیار و ۴۴ هزار شعبه دیگر ثابت بودند.

170976287

اهالی هنر هم روز جمعه همگام با سایر آحاد ملت در این ماراتن بزرگ حضور چشمگیر داشتند و جمع زیادی از آنها ترجیح دادند به‌صورت جمعی رأی خود را به صندوق مستقر در تالار وحدت تهران که محل نام آشنایی برای اهالی سینما، تئاتر، موسیقی و تلویزیون و سایر گروه‌های هنری‌ست، بیاندازند.

در تصاویر منتشره از شرکت هنرمندان در انتخابات، دیدن یک چهره خاطرات زیادی از روزهای به‌یادماندنی دهه ۷۰ را برای بسیاری از مردم زنده کرد: «محمود دینی» که با بازی درخشان خود در نقش «علی» در سریال «آیینه عبرت» در کنار هنرمند فقید، زنده‌یاد «جواد گلپایگانی» به یکی از سوپر استارهای سینما و تلویزیون ایران تبدیل شد.

«محمود دینی» زاده ۱۳۴۲ بیجار است که از ۲۲ سالگی و اولین بار با نقش کوتاهی در فیلم «تیغ و ابریشم» از آثار «مسعود کیمیایی» وارد سینما و تلویزیون شد.

وی که از اعضای یگان هوایی کمیته انقلاب اسلامی بود، پس از «تیغ و ابریشم» در فیلم‌های سینمایی بلندی همچون گاومیش‌ها (۱۳۷۵)، گریز از مرگ (۱۳۷۴)، حامی (۱۳۷۳)، مجازات (۱۳۷۳)، مرد کوچک (۱۳۷۳)، شاهین طلایی (۱۳۷۲)، از بلور خون (۱۳۷۱) و تابع قانون (۱۳۷۱) ایفای نقش کرد.

«آینه عبرت» و «برگ‌ریزان» محصول سال (۱۳۷۰) و گزارش؛ نقطهٔ صفر محصول (۱۳۷۱) که هر سه از آثار ماندگار «محسن شاه‌محمدی» هستند، مجموعه‌های پر طرفدار تلویزیونی بودند که محمود دینی در آنها نقش آفرینی کرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.