رایزنی تلفنی بایدن و السیسی/هشدار جدی رئیس‌جمهور مصر درباره ادامه جنگ غزه

دفتر ریاست جمهوری مصر روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد سید عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امروز تماس تلفنی از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دریافت کرده است.

خبر مرتبط
تاکید وزیر خارجه مصر بر آتش‌بس فوری در غزه

وزیر خارجه مصر بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در غزه تاکید کرد.

احمد فهمی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر در رابطه با این گفت‌وگوی تلفنی گفت: دو طرف آمریکایی و مصری در این تماس به تلاش‌های مشترک مصر، قطر و آمریکا برای آرام کردن اوضاع نوار غزه، دستیابی به آتش‌بس، تبادل زندانیان و اجرای کمک‌های بشردوستانه پرداخته‌اند.

وی افزود: رئیس‌جمهور مصر بر ضرورت دستیابی به آتش‌بس فوری و پایدار که امکان دسترسی کافی و مناسب به کمک‌های بشردوستانه را فراهم می‌کند، به نحوی که بهبود واقعی اوضاع در نوار غزه حاصل شود، تأکید کرد و درباره خطر ادامه جنگ، تشدید تنش نظامی و هدف قرار دادن غیرنظامیان بی دفاع که نقض قوانین بین المللی و قطعنامه‌های مشروعیت بین المللی است، هشدار داد.

خبر مرتبط
سفر مخفیانه مقامات نظامی اسرائیل به مصر/ ماجرا چیست؟

منابع آمریکایی می‌گویند هفته گذشته دو تن از مقامات ارشد نظامی رژیم اسرائیل به مصر رفته و با همتایان خود درباره یورش و حمله به منطقه رفح در جنوب نوار غزه رایزنی‌هایی داشته‌اند.

رئیس جمهور آمریکا نیز به نوبه خود از تلاش های مشترک مصر و قطر برای برقراری آتش بس در غزه که در حال حاضر برای بازگرداندن ثبات منطقه اولویت دارد، قدردانی کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر افزود: در این تماس همچنین به وضعیت کلی منطقه پرداخته شد و روسای جمهور دو کشور بر لزوم جلوگیری از گسترش درگیری در منطقه تأکید و توافق کردند که رایزنی و هماهنگی برای اطمینان از برقراری صلح و امنیت در منطقه ادامه یابد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.