ماکرون:تک تک کلماتم درباره اعزام نیرو به کی‌یف را سبک و سنگین کرده بودم

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه که اظهارات اخیرش درباره اعزام احتمالی نیرو از غرب به اوکراین، با واکنش منفی مقامات غربی مواجه شده بود، می‌گوید که کاملا عامدانه درباره اعزام نیرو به کی‌یف حرف زده است!

خبر مرتبط
ماکرون سنگ روی یخ شد / شولتس: می‌توانم به وضوح بگویم که ...

صدر اعظم آلمان در ویدیویی در ایکس (توییتر سابق) در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه گفت: ما نمی‌خواهیم که جنگ روسیه با اوکراین به جنگی میان روسیه و ناتو بدل گردد.

ماکرون در جریان بازدید از دهکده المپیک در حومه پاریس، در جمع خبرنگاران گفت: این قبیل موضوعات، نسبتا جدی هستند. تک تک کلماتم را درباره این موضوع سبک و سنگین و درباره تمام جوانب آن فکر کرده بودم و کاملا حساب‌شده بود.

رییس جمهور فرانسه در عین حال از ارایه هرگونه «اظهارنظر ژئوپولیتیکی» دراین‌باره خودداری کرد و گفت که نباید جنگ اوکراین را با افتتاح دهکده المپیک قاطی کرد و افزود: ورزش باید به صلح و آرامش کمک کند.

خبر مرتبط
ماکرون از پوتین ترسید؟/ اروپا به دنبال جنگ با روسیه نیست

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز (دوشنبه) گفت: ما همه با این موافقیم که خواستار جنگ با مردم روسیه نیستیم.

ماکرون ۲۶ فوریه در اجلاسی در پاریس درباره اوکراین که با حضور حدود ۲ نماینده از کشورهای غربی برگزار شد، احتمال اعزام نیروی زمینی از کشورهای غربی به اوکراین را رد نکرد. او همچنین گفت که هیچ اجماعی درباره این موضوع وجود ندارد اما چنین سناریویی را نمی‌توان در آینده از روی میز حذف کرد.

پس از این اجلاس، نمایندگان اکثر کشورهای شرکت‌کننده اعلام کردند که کشور متبوع‌شان هیچ قصدی برای اعزام نیرو به اوکراین ندارد و قویا با اظهارات ماکرون مخالفت کردند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه امروز در نطق وضعیت کشور اعلام کرد که اعزام نیرو از غرب به اوکراین، تبعات غم‌انگیزی برای آنها به همراه خواهد داشت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.