دمای زیر صفر در برخی شهرهای مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران از دمای زیر صفر در برخی شهرهای مازندران خبر داد.

احمد اسدیبا اشاره به  وضع هوای استان مازندران اظهار کرد: با توجه به بارش برف در بالادست بلده و رینه لاریجان به ترتیب با ۴ درجه و ۲ درجه زیر صفر سردترین شهرهای استان بوده‌اند.

خبر مرتبط
هشدار کولاک برف در ۲۳ استان کشور/ تداوم سرما در نیمه شمالی کشور

سازمان هواشناسی اعلام کرد که هوای سرد در نیمه شمالی کشور تا پایان هفته ماندگار است.

وی با اشاره به دمای مرکز استان گفت: دمای ساری و قائمشهر نیز ۷ و ۸ درجه سانتی‌گراد بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران افزود: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش یابـی هواشناسـی، وضعیت جوی استان مازندران امروز پنج‌شنبه ۱۰ اسفند، در مناطق غربی نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده و در دامنه‌ها و ارتفاعات مه آلود با بارش پراکنده برف بوده و بتدریج با کاهش ناپایداری همراه است.

وی افزود: همچنین در مناطق مرکزی و شرقی ابری با بارندگی و دامنه‌ها وارتفاعات مه‌آلود با بارش برف و وزش باد همراه بوده و از اواخر شب با کاهش ناپایداری پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران افزود: در روزهای جمعه و شنبه ۱۱ و ۱۲ اسفند نیز آسمان استان، صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش تدریجی دما در طول روز و کاهش دمای شبانه خواهد بود.

اسدی گفت: در روز یک‌شنبه ۱۳ اسفند، آسمان استان صاف تا نیمه ابری از شب با افزایش ابر در ارتفاعات غربی استان با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در روزهای دوشنبه وسه شنبه ۱۴و۱۵ اسفند نیز در مناطق ساحلی و جلگه‌ای نیمه ابری گاهی ابری با احتمال بارش پراکنده و در ارتفاعات ابری و مه آلود با بارش متناوب برف و وزش باد همراه خواهد بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.