دفاع از پیشنهاد مکرون/ روسیه تهدیدی مستقیم و فوری علیه فرانسه است

نخست‌وزیر فرانسه ضمن دفاع از پیشنهاد اخیر «امانوئل ماکرون» مبنی بر اعزام نیروهای ناتو به اوکراین، ادعا کرد که از ابتدای جنگ اوکراین، روسیه به «تهدیدی» علیه فرانسه بدل شده است.

در پی اظهارات «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه درباره احتمال اعزام نیروهای نظامی کشورهای اروپایی به اوکراین، کشورهایی نظیر بریتانیا، آلمان، سوئد و ایتالیا در واکنش گفتند که قصد انجام دادن این کار را ندارند. سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم در واکنش به اظهارات امانوئل ماکرون اعلام کرد که این کشور هیچ قصدی برای ارسال نیرو به کی‌یف ندارد.

خبر مرتبط
توافق مهم قطر و فرانسه/ سوغات ۱۰ میلیون یورویی امیر قطر برای مکرون

قطر در سفر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی به پاریس متعهد شد ۱۰ میلیارد یورو (۱۰.۹ میلیارد دلار) در فرانسه برای حمایت از شرکت‌های نوظهور و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا سال ۲۰۳۰ سرمایه‌گذاری کند.

او در ادامه ادعای خود مجددا تاکید کرد: واقعیت این است که روسیه تهدید مستقیم و فوری علیه فرانسه در تمامی سطوح است. هم‌چنین بیانیه رهبران فرانسوی مسئولانه بوده و نظر ماکرون را مبنی بر افزایش کمک‌های نظامی به اوکراین بازتاب می‌دهد.

اتل با اشاره به پیشنهاد اخیر رئیس‌جمهور فرانسه عنوان کرد: این استقرار می‌تواند شامل آموزش نیروهای اوکراینی نسبت به سیستم دفاع زمین به هوا یا نحوه محافظت از مرزهای مشخصی باشد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.