سیگنال مثبت السیسی از مذاکرات آتش بس/ امید به توافق  قبل از رمضان قوت گرفت

به گزارش خبرگزاری «سما»، «عبدالفتاح السیسی» اظهار داشت: مصر گذرگاه رفح را برای همیشه نبسته است و این احتمال وجود دارد که میانجیگری مصر در روزهای آینده منجر به آتش‌بس در نوار غزه شود.

وی گفت: مصر به حمایت از مساله فلسطین تا رسیدن به یک کشور مستقل فلسطینی با پایتختی قدس ادامه خواهد داد.

السیسی افزود: من و همه مصری‌ها مایل بودیم که بار سنگین برادرانمان در نوار غزه را کم کنیم. ما از همان روز اول مشتاق بودیم که گذرگاه رفح مسیری برای کمک و امداد باشد، اما همه چیز آنطور که برخی تصور می‌کنند آسان نیست.

خبر مرتبط
نخستین درگیری آلمان و یمن در دریای سرخ

رسانه آلمانی از حضور ناوچه نیروی دریایی این کشور در دریای سرخ به منظور عملیات علیه یمن برای نخستین بار خبر دادند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که مصر، قطر و آمریکا در تلاش هستند تا با میانجیگری به توافقی برای آتش‌بس در نوار غزه دست یابند.

 با گذشت حدود پنج ماه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در حالی که تلاش‌های میانجی‌ها برای حل این بحران ادامه دارد، نظامیان اشغالگر همچنان به جنایت خود ادامه داده و در حال خلق یک تراژدی و فاجعه‌ای دیگر در شهر «رفح» در جنوب نوار غزه هستند.

شهر رفح بیش از یک میلیون و چهارصد هزار آواره فلسطینی را در خود جای داده است و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کودک کش رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرده که حملات گسترده‌ای را طی روزهای آتی به این شهر انجام خواهد داد؛ حملاتی که با همدستی «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا صورت می‌گیرد.

رژیم صهیونیستی در کنار تجاوزهای بی‌وقفه خود، با محاصره و جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه و مواد غذایی نیز اوضاع را فاجعه بارتر کرده است.

رژیم صهیونیستی با حمایت غرب و برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ نیروهای مقاومت، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌ انداخته است. این رژیم تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. بر اساس گزارش‌ها تاکنون افزون بر ۳۰ هزار فلسطینی شهید و ۷۰ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.