تاکید وزیر خارجه مصر بر آتش‌بس فوری در غزه

 سامح الشکری گفت: مصر به تلاش‌های خود برای آزادی اسرا از غزه ادامه می‌دهد و نقض قوانین بین المللی از سوی (رژیم) اسرائیل در نوار غزه را محکوم می‌کند.

وزیر خارجه مصر افزود: نیروی اشغالگر (رژیم صهیونیستی) از طریق هدف قراردادن فلسطینیان، محاصره، تخریب کامل زیرساخت‌ها و کوچ اجباری فلسطینی‌ها و همچنین ممانعت از رسیدن کمک‌ها به مردم غزه به اجرای سیاست‌های مجازات جمعی علیه مردم فلسطین در غزه ادامه می‌دهد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد. این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.