برف در این استان به ۲۰ سانتیمتر رسید

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: ارتفاع برف در برخی از نقاط استان با فعالیت یک سامانه بارشی طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۰ سانتیمتر رسید.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی ماهواره‌ای، از امروز شدت بارش رفته رفته کاسته می شود و بارش خفیف و پراکنده برف در بخش‌هایی از مناطق شرقی و دامنه ارتفاعات تا اواخر روز سه شنبه پیش بینی می شود.

خبر مرتبط
قم سفیدپوش شد + عکس

با ورود سامانه بارشی به کشور، از شب گذشته بارش نخستین برف زمستانی در قم آغاز شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: از سه شنبه شب موج دیگری از بارش‌ها استان را تحت تاثیر قرار می دهد و روز چهارشنبه تا صبح پنجشنبه بارش برف با شدت ملایم در بیشتر نقاط استان به تناوب پیش بینی می شود و از روز پنجشنبه با کاهش ابرناکی سامانه بارشی از استان خارج می‌شود.

زاهدی افزود: برودت هوا و کاهش دماها تا اواخر هفته شدت بیشتری خواهد داشت و کمترین دماها تا روز جمعه به ۱۲ درجه سانتیگراد زیر صفر پیش بینی می شود.

خبر مرتبط
فوری/ برف مدارس این استان را تعطیل کرد+ جزییات

بارش برف و باران آموزش حضوری مدارس منطقه فیض آباد، بخش کوهساران و روستاهای خورند، ریحان، بغیجان از توابع شهرستان راور در روز دوشنبه هفتم اسفند را غیرحضوری کرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: گل تپه با ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر و اسدآباد با پنج درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی اظهار کرد: بیشینه دمای هوای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته یک درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه دمای شهر نیز هفت درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.