اوکراین برای روسیه نقشه کشید/ زلنسکی لو داد

رییس‌جمهور اوکراین می‌گوید ارتش این کشور برای سال جاری یک برنامه روشن دارد و هم‌اکنون در حال تدارک یک ضدحمله جدید علیه روسیه است.

وی در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره راهبرد اوکراین برای سال ۲۰۲۴ گفت: ما یک برنامه داریم؛ برنامه‌ای روشن. من نمی توانم جزئیات آن را فاش کنم، من حق انجام این کار را ندارم. این طرح با برخی تغییرات در فرماندهی مرتبط است.

زلنسکی در ادامه افزود با این حال، با توجه به درز اطلاعات احتمالی پیش‌نویس چند طرح آماده شده است. وی درباره تغییرات اخیر در فرماندهی نظامی اوکراین گفت: «و من چرا این نوع تعدیل‌ها را انجام می‌دهم؟ این امر داخلی ماست».

خبر مرتبط
اوکراین به یک ادعای ضد ایرانی پایان داد

"کایرلو بودانوف" رییس اداره اطلاعات نظامی اوکراین ادعاهای غرب درباره انتقال موشک‌های دوربرد از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرده و تاکید کرد که این اطلاعات واقعیت ندارند.

اخیراً زلنسکی، والری زالوژنی را از سمت فرماندهی ستاد کل ارتش برکنار و الکساندر سیرسکی را که فرمانده نیروهای زمینی اوکراین بود به این سمت منصوب کرد.

به نوشته «تاس» ارتش اوکراین از ابتدای ژوئن ۲۰۲۳ تلاش های بیهوده ای برای انجام یک ضدحمله بزرگانجام داده است. طرف روسی بارها تاکید کرده است که علیرغم تلفات بزرگ، کی یف نتوانسته است به نتایج قابل توجهی دست یابد.

مقامات اوکراینی در تلاش برای توجیه عدم پیشرفت در عملیات جنگی ناتو را به دلیل ناکافی بودن تدارکات مقصر می‌دانند در حالی که مقامات ناتو ادعا می‌کنند که همه چیزهایی را که اوکراین نیاز دارد با او در میان گذاشته‌اند. در اول دسامبر، زلنسکی اذعان کرد که ضد حمله اوکراین شکست خورده است.

خبر مرتبط
پاسخ ایران به ادعای فروش موشک‌های بالستیک به روسیه

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد ادعاهای مطرح شده مبنی بر فروش موشک‌های بالستیک به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را رد کرد.

به گفته سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در جریان این به اصطلاح ضد حمله، اوکراین متحمل ۱۵۹۰۰۰ سرباز کشته یا زخمی شد و ۱۲۱ هواپیما، ۷۶۶ تانک و ۲۳۴۸ خودروی زرهی را نیز از دست داد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.