هشدار جدی سازمان بهداشت جهانی نسبت به ویرانی‌های بی‌سابقه‌ جنگ غزه

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه که از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ آغاز شده، خرابی‌های بی‌سابقه‌ای به بار آورده که برای تعمیر آنها به دهه‌ها زمان نیاز است.

خبر مرتبط
نگرانی جدی سازمان بهداشت جهانی از قطع حمایت‌ها از آنروا

سازمان بهداشت جهانی تصریح کرد: توقف کمک‌های مالی به آنروا عواقبی فاجعه‌بار برای غیرنظامیان غزه در پی خواهد داشت.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، وی در ادامه تصریح کرد که ۷۰ تا ۸۰ درصد زیرساخت‌های غیرنظامی از جمله منازل، بیمارستان‌ها، مدارس و تأسیسات آبی تخریب شده یا آسیب‌های گسترده‌ای دیده‌اند.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی همچنین گفت برنامه محیط زیست سازمان ملل تخمین زده است که آواربرداری و پاکسازی ویرانه‌ها در غزه بین ۳ تا ۱۲ سال طول خواهد کشید.

خبر مرتبط
عصبانیت سازمان بهداشت جهانی از ادعای اسرائیل/ این اظهارات ما را در معرض خطر قرار می‌دهد

رئیس سازمان بهداشت جهانی به شدت از ادعاهای مطرح شده از سوی تل‌آویو علیه این سازمان به خشم آمد.

وی همچنین افزود که کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل تخمین زده است که برای جبران خسارت‌های وارده ده‌ها میلیارد دلار هزینه لازم است.

براساس مطالعه‌ای که در دانشگاه‌های انگلیس و آمریکا انجام شده است، حتی در صورت برقراری آتش‌بس در غزه، ممکن است ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن تا ماه اوت به دلایلی مانند همه‌گیری، بیماری‌ها و جراحات وارده جان خود را از دست بدهند.

در صد و چهل و دومین روز حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، جنگنده‌های این رژیم مناطق مختلف این باریکه را هدف قرار دادند و در نتیجه این حملات ده‌ها تن شهید و صدها تن دیگر زخمی شدند. آمار تلفات حملات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر به ۲۹ هزار و ۶۰۶ تن و شمار مجروحان به ۶۹ هزار و ۷۳۷ تن افزایش یافته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.