اقدام جدید ایلان ماسک برای راه اندازی رقیب «جی‌میل»

خبر راه‌اندازی ایکس‌میل از سوی ایلان ماسک بلافاصله پس از انتشار شایعاتی مربوط به تعطیلی قریب الوقوع جی‌میل منتشر شد.

به نقل از ایندیا تودی، این تاییدیه پس از توییتی از سوی نیتن مک‌گرادی(Nathan McGrady)، یکی از اعضای ارشد گروه مهندسی امنیت ایکس منتشر شد که در مورد تاریخ راه‌اندازی ایکس میل پرسیده بود. ماسک فورا پاسخ داد و تأیید کرد که راه‌اندازی این سرویس را در نظر دارد و زمینه را برای چیزی که می‌تواند تغییر قابل توجهی در چشم‌انداز خدمات ایمیل باشد فراهم می‌کند.

نگرانی‌ها در مورد سرنوشت جی‌میل در جامعه فناوری با انتشار یک پست در ایکس که ظاهرا تعطیلی سرویس ایمیل گوگل را اعلام می‌کرد، اوج گرفت. این پست همراه با اسکرین شاتی از ایمیلی که ادعا می‌شد از سوی گوگل باشد تحت عنوان «گوگل در حال پایان دادن به جی‌میل است» باعث نگرانی و گمانه زنی‌های گسترده‌ای در مورد آینده جی‌میل شد.

در آن ایمیل ادعا شده بود که جی‌میل از اول اوت سال ۲۰۲۴ تمام فعالیت‌های خود را متوقف می‌کند و پشتیبانی از ارسال، دریافت یا ذخیره ایمیل‌ها را متوقف می‌کند. در حالی که این پست توجه زیادی را به خود جلب کرد، شک و تردید در مورد صحت آن به وجود آمد و بسیاری اعتبار آن را به عنوان یک اعلامیه قانونی از طرف گوگل زیر سوال بردند.

گوگل به سرعت به این گمانه زنی‌ها رسیدگی کرد و به پلتفرم ایکس رفت تا به کاربران اطمینان دهد که جی‌میل با خطر انقراض روبرو نیست و «اینجاست تا بماند». این شرکت تغییرات اخیر در نمای پیش‌فرض جی‌میل را شفاف‌سازی و اعلام کرد که در ماه ژانویه ۲۰۲۴ به یک رابط پر جنب و جوش‌تر منتقل شده است.

به رغم تایید گوگل، شایعات پیرامون سرنوشت جی‌میل بحث‌ها در مورد جایگزین‌های سرویس ایمیل را تسریع کرد و برخی ابراز علاقه کردند که ایکس‌میل را به عنوان یک گزینه مناسب امتحان کنند. یکی از کاربران در رسانه‌های اجتماعی نیز بی‌اعتمادی خود را نسبت به جی‌میل و آمادگی برای بررسی جایگزین‌ها را با توجه به گمانه زنی‌ها ابراز کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.