در آستانه سومین سالگرد جنگ اوکراین؛ مهمات چند میلیون پوندی انگلیس در راه کی‌یف

 

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز انگلیس، لندن در حالی متعهد به ارسال این میزان مهمات توپخانه ای شده است که کی‌یف چند روز پس از سقوط آودیوکا و تصرف آن بدست روسیه، به شدت با کمبود مهمات مواجه است و از متحدانش خواستار کمک های بیشتر شده است.

گزارش ها حاکی است انگلیس علاوه بر مهمات توپخانه ای و موشکی، یک سری قراردادهای چند میلیون پوندی جدید برای تجهیز بخش تدارکات وزارت دفاع، تجهیزات دفاعی و پشتیبانی و سیستم‌های دفاعی نیز به امضا رسانده است.

خبر مرتبط
دبیرکل ناتو: اوکراین به ناتو خواهد پیوست

ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز و در دومین سالگرد آغاز جنگ روسیه با اشاره به اینکه حمایت ها از اوکراین ادامه خواهد داشت گفت: اوکراین به ناتو خواهد پیوست .

گرانت شپس وزیر دفاع انگلیس در بیانیه ای در همین زمینه گفت: «آنها [اوکراینی ها] نمی‌توانند بدون حمایت جامعه بین‌الملل در این جنگ پیروز شوند و به همین دلیل است که ما به انجام هر کاری که لازم است ادامه می دهیم تا اطمینان یابیم که اوکراین می‌تواند به جنگ تا پیروزی ادامه می دهد».

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس نیز به مناسبت ورود به سومین سال آغاز جنگ اوکراین و روسیه گفت: «اکنون زمان آن است که نشان دهیم استبداد هرگز پیروز نمی شود و بار دیگر بگوییم که در کنار اوکراین خواهیم بود».

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.