ادعای روسیه درباره تلفات نظامی اوکراین در هفته گذشته

براساس گزارش النشره،وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیرو‌های اوکراینی حدود ۴۰۰ سرباز را ظرف یک هفته در محور کوپیانسک از دست دادند.

خبر مرتبط
روسیه اتهامات را رد کرد/چیزی به نام سرزمین‌های اشغال شده اوکراین وجود ندارد

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: «در واقعیت، چیزی به نام سرزمین‌های اشغال شده موقت اوکراین وجود ندارد. آنها مناطق روسیه هستند.»

آمار تلفات ارتش اوکراین یک راز دولتی است و به شدت از انتشار اطلاعات مربوط به آن جلوگیری می‌شود. با این حال، اواخر تابستان امسال وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۶۱ هزار و ۲۰۷ اوکراینی از ابتدای جنگ کشته شده و ۴۹ هزار و ۳۶۸ نفر زخمی شده‌اند. این وزارتخانه همچنین تایید کرد که ۵ هزار و ۹۳۷ سرباز روسی در میدان نبرد کشته شده‌اند. 

در یک تخمین دیگر، مقامات آمریکایی مرداد ماه امسال تعداد کشته‌های دو طرف در ۱۸ ماه اول جنگ را نیم میلیون نفر برآورد کردند.

خبر مرتبط
وزیر خارجه اوکراین: مطمئناً در جنگ پیروز خواهیم شد

وزیر خارجه اوکراین درباره جنگ با روسیه اظهار داشت: مردم یک بار اشتباه کردند و دوباره اشتباه خواهند کرد زیرا همان‌طور که ما از تهاجم جان سالم به در بردیم، مطمئناً در این جنگ هم پیروز خواهیم شد.

به ادعای روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه آمریکایی، تلفات نظامی روسیه شامل ۱۲۰ هزار کشته و ۱۸۰ هزار زخمی است. این منابع تلفات طرف اوکراینی را ۷۰ هزار کشته و ۱۰۰-۱۲۰ هزار مجروح دانسته‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.