روایت جدید از وضعیت شیر باغ وحش مشهد

انتشار عکسی از شیر لاغر باغ وحش مشهد واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشت. این شیر ۹ ساله «ریشا» نام دارد.

خبر مرتبط
جزئیات تکان دهنده از شرایط شیر باغ وحش مشهد/ توجیه عجیب درباره وضعیت بحرانی این حیوان

​در حالی که شیرباغ‌ وحش وکیل‌آباد مشهد حال خوبی ندارد و در شرایط سختی به سر می‌برد؛ رئیس باغ وحش می‌گوید «شیر هم مثل آدم بیمار می‌شود».

حسن اکبری درباره وضعیت«ریشا» اظهار کرد: ابتلای حیوانات به بیماری در باغ‌ وحش‌ها یک مساله طبیعی است اما نوع اقدامات و کیفیت آن برای حیوان بیمار و نحوه اطلاع‌رسانی‌ درباره آن اهمیت بالایی دارد.

وی ادامه داد: باغ وحش مشهد از جمله باغ وحش‌هایی است که به لحاظ دامپزشکی و اقدامات درمانی کارنامه بهتری نسبت به باغ وحش‌های دیگر دارد بنابراین انتظار داریم هنگام وقوع بیماری حیوانات اقدامات درمانی مناسبی صورت گیرد و اطلاع‌رسانی‌ها کافی و سریع باشد. متاسفانه بر اساس آن چه که در رسانه‌ها دیدیم، ایراداتی بر نحوه نگهداری حیوانات در این باغ وحش وارد می‌شود.

معاون محیط زیست طبیعی حفاظت محیط زیست اضافه کرد: اداره کل محیط زیست استان خراسان رضوی گزارشی را تهیه کرده و در آن به مشکلات حیوان و اقدامات باغ وحش اشاره شده است اما درخواست ما از اداره کل محیط زیست استان این است که دوباره نکات مطرح شده در اخبار را بررسی کنند. دفتر تخصصی مربوطه پیگیر این موضوع شده و در صورتی که قصوری اتفاق افتاده باشد حتما برخورد خواهد شد.

اکبری در پایان با بیان اینکه دیدگاه حمایتی نسبت به باغ وحش‌ها داریم تا حیوانات در این محیط بتوانند بقاء پیدا کنند، تاکید کرد: کوتاهی در نگهداری و یا درمان یک حیوان موجب ایجاد ناراحتی در فضای جامعه می‌شود و ما نسبت به این موضوع حساسیت داریم. اگر مدیران کل محیط زیست در استان‌ها در این زمینه کوتاهی کند حتما با آنان برخورد جدی خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.