قم سفیدپوش می شود

مدیرکل هواشناسی قم اظهار داشت: هوای این استان با ورود سامانه جدید بارشی به تدریج ابری و فردا شب با بارش برف همراه خواهد بود.

مهران حیدری افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای، عصر شنبه این استان با افزایش ابر روبرو شده و بارش باران و برف از فردا شب آغاز و تا روز سه شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: روز یکشنبه نسبت به روز شنبه کاهش دمای ‌۱۵ درجه‌ای را در استان شاهد خواهیم بود و با توجه به بارش برف در محورهای مواصلاتی استان و همزمانی با ورزش باد، انتظار کولاک در این محورها دور از انتظار نیست.

خبر مرتبط
مدارس یک مقطع مشگین‌شهر تعطیل شد

مدارس ابتدایی مشگین‌شهر به دلیل برودت هوا فردا 5 اسفند تعطیل شد.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آنان می‌توان به آزادراه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزادراه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش‌رو، هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان قم دیروز صادر شده و امیدواریم همگان برای شرایط آب و هوایی پیش رو آماده باشند.

در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.