درخواست افسران آلمانی برای ساخت پل دوستی بین برلین و مسکو

سازمان «افسران روسیه» گزارش داد که افسران بازنشسته آلمان در برلین یاد سربازان شوروی را که برای شکست نازیسم جنگیدند گرامی داشتند و تصمیم گرفتند پل دوستی بین دو ملت را سازمان دهند.

نووستی گزارش داد، این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در آستانه ۲۳ فوریه، نمایندگان سازمان افسران روسی در آلمان و افسران آلمانی تاج‌های گلی را در بنای پارک تیرگارتن در برلین که محل یادبود سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم است، گذاشتند.

خبر مرتبط
واکنش کرملین به سخنان اخیر نخست وزیر ارمنستان در یک نشست مهم

سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه در واکنش به سخنان نخست وزیر ارمنستان درباره تعلیق عضویت این کشور در سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: به گفت و گو با ایروان در این باره ادامه می‌دهیم.

همچنین در این بیانیه آمده است که در این مراسم بیش از صد نفر حضور داشتند و افسران ارتش سابق آلمان به سربازان روسی این روز را تبریک گفتند. در این بیانیه به نقل از یکی از افسران آلمانی آمده است: «ما می‌خواهیم اینجا پلی برای صلح، پلی برای دوستی و پلی برای دوستی بین دو ملت آلمان و روسیه تأسیس شود.»

نمایندگان «افسران روسیه» نیز خاطرنشان کردند که افسران ارتش آلمان علیرغم پیچیدگی‌های وضعیت سیاسی فعلی، «رفقای وفادار، وظیفه شناس، برادران در صف و مسلح ما» باقی می‌مانند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.