امام جمعه مشهد: مردم حضور در انتخابات را واجب شرعی تلقی کنند

محمدباقر فرزانه در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارداشت: حضور حداکثری و فراوان واجدان شرایط رای دادن در انتخابات، نشان دهنده مشروعیت نظام است.

وی افزود:مسئولان نظام در انتخابات از نظر یکایک واجدان شرایط رای دادن مطلع می شوند و انتخابات باعث تعیین سرنوشت خود و دیگران در آینده کشور است.

خطیب موقت جمعه مشهد گفت: دشمن از مشارکت کم مردم در انتخابات سوء استفاده می‌کند و اعلام می‌دارد که نظام مورد تایید مردم نیست و سپس دشمن دست به اقدامات مختلف از جمله ناامنی و دیگر اعمال خصمانه می زند.

فرزانه افزود: باید توجه داشت مشارکت کم واجدان شرایط می‌تواند خسارت زیادی به کشور وارد کند لذا واجدان شرایط، حضور حداکثری در انتخابات را یک واجب شرعی تلقی کنند و به آن توجه کافی داشته باشند.

امام جمعه موقت مشهد درباره خصوصیات نمایندگان مطلوب و اصلح نیز گفت: نماینده اصلح باید برای ریشه کن کردن فقر و فساد عزم جدی داشته باشد و برای اقشار محروم و مستضعف دل بسوزاند و به فکر معیشت و فرهنگ و دنیا و آخرت مردم به صورت همزمان باشد.

فرزانه افزود: همچنین نماینده اصلح کسی است که سدی محکم در برابر طمع ورزی دشمنان این کشور باشد.

امام‌جمعه موقت مشهد گفت: انتخاب یک مجلس قوی یا ضعیف 2 سرنوشت متفاوت را برای همه رقم خواهد زد از این رو رای دادن برای تعیین سرنوشت کل ملت مهم است.

وی همچنین در توصیف مسوولان شایسته در جامعه اسلامی ادامه داد: مسوولان نباید به مسوولیت، نگاه بهره برداری و یا شکار موقعیت های مادی داشته باشند، به قول یک کاریکاتور، نباید مسئولی که تازه منصوب شده با دوچرخه وارد اداره شود و پس از پایان دوره فعالیت با خودروی مدل بالا مسوولیت خود را ترک کند، متاسفانه در این مدت نتوانسته ایم خوی اشرافی گری را جمع و از آن دوری کنیم.

انتهای پیام/282/.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.