حمله موشکی حزب‌الله به مقر نظامیان اسرائیلی در جولان

حزب الله در بیانیه‌ای این حمله را برعهده گرفت و افزود که در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی و حمله به روستاها و منازل مسکونی که آخرین آن حمله به «کفررمان» بود، پادگان نظامی «یوآو» را با موشک کاتیوشا هدف قرار دادیم.

حزب الله همچنین تأیید کرد که پادگان «کیلع» را با ده‌ها موشک کاتیوشا هدف قرار داده که این موشک‌ها مستقیما به هدف برخورد کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: همچنین موضع «برکه ریشا» نیز با دو موشک برکان هدف قرار گرفت که این موشک‌ها نیز مستقیم به هدف خورد.

حزب الله به تلفات احتمالی و جزییات و تعداد موشک‌های شلیک شده هیچ اشاره‌ای نکرده است.

این حمله ساعاتی پس از حمله به مرکز نظامی «السماقه» و مقر تیپ ۷۶۹ رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر حزب الله لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در غزه و یاری مقاومت شجاع و شریف و در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به روستاها و منازل و غیرنظامیان، رزمندگان مقاومت در ساعت ۸:۱۵ صبح امروز پنجشنبه ۲۲ فوریه ۲۰۲۴ مرکز تجمع نظامیان صهیونیست را در شهرک «کفریووال» با سلاح هدف قرار دادند.

حزب الله لبنان همچنین در بیانیه دیگری اعلام کرد: رزمندگان مقاومت اسلامی در ساعت ۸:۱۵ صبح امروز مقر فرماندهی تیپ ۷۶۹ را در پادگان کریات شمونه با سلاح مناسب هدف قرار دادند.

به گزارش ایرنا، حزب‌الله لبنان در چندماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینیان در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز طی روز گذشته اعلام کردند که حزب‌الله با عملیات‌های خود، ساکنان شهرک‌های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی را به اسارت گرفته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.