اجرای قانون جدید در انتخابات امسال/دیگر نیاز به مهر شدن شناسنامه نیست

سیدجواد هاشمی مهر گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ملاک عمل برای رأی گیری، سیستم های احراز هویت است و دیگر نیاز به مهر شدن شناسنامه نیست.

خبر مرتبط
علی مطهری: معتقدم برای حل مسائل کشور باید در انتخابات حاضر شد+ لیست صدای ملت

سرلیست فهرست انتخاباتی صدای ملت در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم برخی انتقادهایی که به بازداشت های بی مورد و تبعیض ها داریم، اما همچنان معتقدیم که برای حل مسائل کشور باید در انتخابات پیش رو حاضر شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه با درج مُهر در شناسنامه، برخی رسانه‌های معاند سعی در سؤاستفاده برای تشویش اذهان عمومی را داشتند امسال برای رفع ابهام اجباری نبودن شرکت در انتخابات، ثبت مُهر در شناسنامه حذف شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: افراد واجد شرایط می‌توانند با همراه داشتن پنج مدرک احراز هویت از جمله گذرنامه، کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت در انتخابات ۱۱ اسفند رای بدهند.

خبر مرتبط
اعلام فهرست نهایی نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تهران

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران فهرست کامل سه هزار و ۵۴۵ نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس را اعلام کرد.

وی تاکید کرد: رفتارهای انتخاباتی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی رصد می‌شود.

گفتنی است که این قانون از قبل هم بوده و برای نزدن مُهر در شناسنامه افراد رای دهنده و اجرای این قانون باید هر پنج مدرک احراز هویت شامل شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت همراه فرد رای دهنده باشند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.