خواب تازه‌ای که پوتین برای اوکراین دیده است

ولادیمیر پوتین سه‌شنبه گفت نیروهای روسی برای پیشروی بیشتر به داخل اوکراین فشار خواهند آورد تا بر موفقیت خود در میدان نبرد، به‌ویژه پس از سقوط شهر «آودیوکا»، جایی که به گفته او نیروهای اوکراینی مجبور به فرار در هرج و مرج شدند، بیفزایند.

این شهر که زمانی ۳۲ هزار نفر جمعیت داشت، روز شنبه به دست روسیه افتاد و این بزرگ‌ترین پیروزی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در میدان جنگ از زمان تصرف شهر «باخموت» توسط نیروهای روسی در ماه مه ۲۰۲۳ بود.

خبر مرتبط
پوتین عشق جدید پیدا کرد + عکس

بینا بر گزارش برخی رسانه ها پوتین عاشق زنی شده که هدفش حذف انتقادات از پوتین، به ویژه در مورد جنگ با اوکراین است.

تصاویر تلویزیونی منتشر شده توسط وزارت دفاع روسیه نشان می‌دهند که تقریبا هر خانه‌ای در آودیوکا دچار خسارت‌های ناشی از جنگ شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پوتین روز سه‌شنبه گفت دستور عقب‌نشینی اوکراین از این شهر پس از آن اعلام شد که نیروهای اوکراینی در شلوغی و هرج و مرج شروع به فرار کردند. او تاکید کرد که حقوق تمام سربازان اسیر اوکراینی باید طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی در مورد زندانیان رعایت شود.

ولادیمیر پوتین در کاخ کرملین به سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: «در مورد وضعیت کلی در آودیوکا، این یک موفقیت مطلق است و من به شما تبریک می‌گویم. باید موفقیت‌های بیشتر بر پایه آن ساخته شود.»

خبر مرتبط
هدیه خاص پوتین به کیم جونگ اون

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه یک خودروی روسی به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هدیه داد.

پوتین گفت: «اما این پیشرفت باید به خوبی زمینه‌چینی شود، آن هم با پرسنل، سلاح، تجهیزات و مهمات. به نظر می‌رسد موضوعی بدیهی است، اما با این وجود من توجه شما را به آن جلب می‌کنم.»

پیشتر دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت اگر کی‌یف سلاح‌هایی را دریافت می‌کرد که به دلیل تصویب نشدن بسته بزرگ کمکی توسط کنگره آمریکا متوقف شده است، آودیوکا سقوط نمی‌کرد.

کولبا گفت: «اگر تمام مهمات توپخانه‌ای را که برای دفاع از شهر نیاز داشتیم، به دستمان رسیده بود، آودیوکا را از دست نمی‌دادیم. روسیه قصد توقف یا عقب‌نشینی ندارد... هنگامی که آودیوکا تحت کنترل آنها قرار گرفت، بدون شک شهر دیگری را انتخاب کرده و شروع به حمله به آن خواهند کرد.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.