فوری/تکذیب خبر افزایش قیمت بلیت قطار‌های ۵ ستاره

 

کیوان کاشفی نایب رئیس اتاق بازرگانی شب گذشته در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با یادآوری این‌که براساس پیشنهاد انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی مصوب شد بلیت قطار ۵ ستاره امسال افزایش نیابد، گفته بود: مطابق تفاهم در سال‌های قبل بلیت‌های قطار‌های ۵ ستاره از قیمت‌گذاری معاف بودند، اما سازمان حمایت و شرکت راه‌آهن این توافق را نقض کرده و این خدمت مشمول قیمت‌گذاری شد.

وی افزود: در جلسه (۳۰ بهمن ۱۴۰۲) براساس پیشنهاد انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی مصوب شد تا درخواست افزایش قیمت بلیت قطار‌های ۵ ستاره مربوط به سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به ترتیب ۲۵ درصد و ۲۹ درصد در سال آینده اعمال شود. بر این اساس در مجموع ۵۴ درصد به قیمت پایه بلیت‌های قطار‌های ۵ ستاره در سال آینده اضافه خواهد شد.

این در حالی است که راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اعلام این‌که هرگونه افزایش قیمت بلیط قطار‌های مسافری از جمله قطار‌های ۵ ستاره صحت نداشته این ادعا را تکذیب کرد.

میرحسن موسوی، معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این‌باره گفت: مرجع قانونی تعیین نرخ بلیت قطار‌های مسافری، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی ترابری به ریاست وزیر راه و شهرسازی است. از این رو هرگونه افزایش قیمت بلیط قطار‌های مسافری از جمله قطار‌های ۵ ستاره صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.