حمله موشکی به یک کشتی آمریکایی در عدن یمن

به گزارش «الخلیج آنلاین»، شرکت امنیت دریایی انگلیس (امبری) در این باره اعلام کرد: یک کشتی آمریکایی حامل پرچم یونان در ۸۱ مایل دریایی در جنوب شرق عدن ۲ بار هدف حمله قرار گرفت.

در همین راستا، سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس نیز اعلام کرد که گزارشی درباره یک حادثه‌ در مسافت ۱۰۰ مایلی شرق عدن یمن دریافت کرده است.

ساعاتی قبل نیز شرکت امنیت دریایی امبری گزارش داده بود: یک کشتی متعلق به آمریکا به ما گزارش داد که در سواحل یمن مورد حمله موشکی قرار گرفته است.

این حمله درحالی انجام شده است که «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز اعلام کرد: در حمایت از ملت فلسطین و پاسخ به تجاوزگری آمریکا و انگلیس به خاک یمن، یک کشتی انگلیسی را در عملیاتی ویژه در خلیج عدن با چند فروند موشک هدف قرار دادیم.

وی افزود: با توجه به میزان خسارت های وارده، این کشتی در معرض غرق شدن در خلیج عدن قرار دارد.

سرلشکر سریع گفت: عملیات ما علیه کشتی های صهیونیستی و کشتی های عازم سرزمین های اشغالی تا زمان توقف جنگ علیه نوار غزه و رفع محاصره آن ادامه خواهد یافت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین از سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی بر فراز خاک یمن خبر داد.

وی گفت: نیروهای مسلح ما یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع «ام کیو ۹» را در جریان جاسوسی بر فراز استان الحدیده یمن با سلاح مناسب هدف قرار دادند.

 از زمان آغاز جنگ علیه غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه، یمن بارها به رژیم اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شد اما در نهایت در نوامبر۲۰۲۳ (آبان) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، حملات علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ آغاز کرد.

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.