فوری/ شوک بزرگ به روسیه/ الکسی ناوالنی؛ مخالف پوتین در زندان درگذشت

ناوالنی در سال ۲۰۲۱ به دلیل حمایت مالی و تحریک افراط گرایی در روسیه به زندان افتاد.

منابع خبری به شبکه خبری راشاتودی گزارش دادند که او بر اثر لخته شدن خون درگذشت.

روزنامه کومرسانت امروز (جمعه) نوشت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از مرگ الکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف دولت در زندان، مطلع شده‌ است.

خبر مرتبط
افشاگری مسکو از پیشنهاد نظامی اتحادیه اروپا به اوکراین/ راه غلبه بر روسیه مشخص شد

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد اتحادیه اروپا پیشنهادهایی برای اوکراین دارد و گفته که برای حمله به اراضی روسیه باید بر انتقال تسلیحات دوربرد به کی‌یف تکیه کرد.

پیش از این، سرویس زندان روسیه اعلام کرد که ناوالنی در زندان درگذشت و آنها در حال بررسی دلایل مرگ او هستند.

دفتر تحقیقات کمیته تحقیقات روسیه در منطقه خودمختار یامالو-ننتس امروز اعلام کرد که تحقیقات در مورد مرگ الکسی ناوالنی سیاستمدار مخالف روسی آغاز و سازماندهی شده است.

سرویس تعزیرات فدرال روسیه همچنین اعلام کرد ناوالنی پس از پیاده روی در زندان احساس ناخوشی کرده و تقریباً بلافاصله بیهوش شده‌ است.

این سرویس خاطرنشان کرد تمام اقدامات لازم برای احیای ناوالنی انجام شد، اما روند احیا بی‌فایده بود و در نهایت او درگذشت.

طبق روال تعیین شده توسط قانون، مجموعه‌ای از اقدامات تحقیقاتی و عملیاتی با هدف تعیین تکلیف در این باره در حال انجام است. این سرویس در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه شرایط درباره این حادثه مطرح است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز اعلام کرد: تا آنجا که ما می‌دانیم، در حال حاضر مطابق با تمام قوانین فعلی، سرویس تعزیرات فدرال درگیر تمام بازرسی‌ها، شفاف سازی‌ها و غیره است. یعنی دیگر هیچ دستورالعملی لازم نیست، زیرا مجموعه قوانین خاصی در این زمینه وجود دارد که در حال حاضر سرویس تعزیرات فدرال بر اساس آن عمل می‌کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.