کشف محموله کود شیمیایی قاچاق با ارزش میلیاردی+جزئیات

سردار علی محمدی در تشریح این خبر بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی دپوی کود شیمیایی قاچاق در سوله‌ای در شهر تبریز، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

خبر مرتبط
کشف و توقیف ۳۵ لنج حاوی کالای قاچاق در خلیج فارس+جزئیات

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون ۳۰ میلیون لیتر سوخت قاچاق توسط مرزبانی کشف شده است ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه را بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی افزود: مأموران پلیس پس از هماهنگی قضائی به محل مراجعه و در بازرسی از سوله شناسایی شده تعداد ۴۵۰ کیسه کود شیمیایی قاچاق به مقدار ۲۳ تن را کشف کردند.

سردار محمدی تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان امر، ارزش کودهای شیمیایی قاچاق کشف شده ۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، از شهروندان درخواست کرد: هرگونه اطلاعات و اخبار در این زمینه را بلافاصله برای انجام اقدامات قانونی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۹ دستگاه ماینر غیر مجاز در تبریز

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از کشف ۹ دستگاه ماینر غیر مجاز به ارزش یک میلیارد ریال خبرداد.

سرهنگ یداله جهان آرا در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شناسایی و کسب خبری مبنی بر اینکه در یکی از خیابان‌های شهر تبریز فردی در ملک تجاری خود اقدام به راه اندازی دستگاه ماینر (دستگاه تولید ارز دیجیتال) کرده است، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی صحت و سقم موضوع و هماهنگی با مقام قضائی و با دعوت از کارشناسان اداره برق شهرستان، به آدرس اعلامی عزیمت که با رعایت موازین شرعی و قانونی، مورد بازرسی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز، در پایان خاطر نشان کرد: در بازرسی از محل، تعداد ۹ دستگاه ماینر به همراه متعلقات آنها به ارزش یک میلیارد ریال کشف و متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ جهان آرا تاکید کرد: پلیس با هرگونه اخلال در روند اقتصادی طبق قانون برخورد جدی می‌کند و از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشابه، ازطریق تماس با سامانه ۱۱۰ موضوع را گزارش کنند.

کلاهبرداری با عنوان آغاز دور جدید افزایش یارانه‌ها

سرپرست پلیس فتا آذربایجان شرقی نسبت به کلاهبرداری با عنوان آغاز دور جدید افزایش یارانه‌ها هشدار داد و گفت: کاربران به هیچ عنوان روی لینک‌های دریافتی از شماره‌های شخصی با عنوان افزایش یارانه کلیک نکنند.

سرهنگ اصغر شیخ نژاد در تشریح این خبر گفت: چنانچه افراد پیام‌هایی تحت عناوین و موضوعات مختلف همچون آغاز دور جدید افزایش یارانه‌ها ،دریافت و واریز سود سهام عدالت و یا ابلاغیه قضائی دریافت کردند به هیچ وجه اقدام به کلیک کردن بر روی این لینک‌ها را نکنند.

وی بیان کرد: کاربران فضای مجازی هرگونه خبر در خصوص افزایش یارانه‌ها و یا ثبت‌نام و پرداخت سود سهام عدالت را تنها از طریق رسانه‌های رسمی دنبال کرده و از ورود به سایت‌های مشابه و کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی به جد پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: هموطنان باید به این نکته توجه داشته باشند که بسیاری از این پیامک‌ها جعلی بوده و مجرمان به دنبال کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان هستند و یکی از اصلی ترین مشخصه‌های پیامک‌های جعلی این است که از سرشماره‌های معمولی و شخصی ارسال می‌شوند در حالی که اکثر مراجع رسمی پیامک‌های خود را از سرشماره‌های مشخص ارسال می کنند.

سرهنگ شیخ نژاد یادآور شد: کاربران به هیچ عنوان نرم افزارهای ناشناس را از طریق لینک‌های جعلی را دانلود و نصب نکنند و از پر کردن فرم‌های ناشناس جداً خودداری کنند.

سرپرست پلیس فتا استان گفت: شهروندان در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک در فضای مجازی مواجهه شدند مراتب را با تماس تلفنی به شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش نمایند.

سارق فروشگاه های زنجیره ای در تبریز دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری سارق فروشگاه‌های زنجیره ای و ۲ نفر قاچاقچی سوداگر مرگ و کشف یک کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر توسط ماموران کلانتری ۱۷ تبریز خبر داد.

سرهنگ جهان آرا گفت:در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره سرقت در یکی از فروشگاه های زنجیره‌ای، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۷ به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه سارق در حین سرقت توسط عوامل نگهبانی فروشگاه شناسایی شده است، افزود: با همکاری عوامل فروشگاه سارق در کوتاه ترین زمان توسط پلیس دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز خاطرنشان کرد: سارق در بازجوئی‌های اولیه به ۲ فقره سرقت اعتراف و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ جهان آرا افزود: ماموران کلانتری ۱۷ تبریز در یک عملیات جداگانه موفق به دستگیری ۲ نفر قاچاقچی سوداگر مرگ و کشف یک کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر کشف کردند.

سرهنگ جهان آرا در پایان با توجه به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شدند، سیستم دوربین‌های مداربسته و علائم هشداردهنده را یکی از راه کارهای پیشگیری از سرقت عنوان کرد و گفت: شهروندان می‌توانند با رعایت هشدارهای پلیسی و حفاظت از اموال خود، راه را برای هرگونه سرقت توسط سارقان سلب کنند.

پایان قدرت نمایی ۱۰ نفر اراذل و اوباش نوظهور در تبریز 

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری ۱۰ نفر اراذل و اوباش نوظهور که در یکی از محلات تبریز موجب رعب و وحشت شهروندان شده بودند خبر داد.

 سرهنگ یدالله جهان‌آرا در تشریح این خبر گفت: برابر اعلام فوریت‌های پلیسی مبنی بر اینکه چند جوان قمه به دست در یکی از محلات تبریز باعث اخلال در نظم عمومی شده‌اند، بلافاصله ماموران کلانتری ۲۱ ارم به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد تعداد ۱۰ نفر که چند نفر از آنها قمه به دست هستند با حرکات ناهنجار باعث ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت اهالی شده‌اند که با اقتدار همه آنها دستگیر و به کلانتری منقل می‌شوند. 

وی افزود: متهمان در تحقیقات مقدماتی به بزه خود اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، وی در پایان با بیان اینکه پلیس به افراد بزهکار و ناهنجار و مخلان نظم و آرامش مردم هرگز اجازه عرض اندام نخواهد داد، از شهروندان درخواست کرد؛ در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و ناهنجاری‌های اجتماعی، موضوع را بلافاصله به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.