اسپیس ایکس به تگزاس منتقل می‌شود/ایلان ماسک با حکم قاضی مقابله کرد؟

ایلان ماسک اعلام کرد که خانه قانونی شرکت فضایی  اسپیس ایکس  (SpaceX) خود را اکنون از ایالت دلاور (Delaware) آمریکا به  تگزاس  منتقل کرده است.

خبر مرتبط
ضرب الاجل قاضی فدرال به ایلان ماسک درباره پرونده خرید تویتر

قاضی آمریکایی به ایلان ماسک دستور داد تا به بورس و اوراق بهادار در مورد خرید توییتر توضیح دهد و از آن طفره نرود.

ماسک با ارسال یک پست جدید در ایکس نوشت:

«اسپیس ایکس حوزه قانونی خود را از دلاور به تگزاس منتقل کرد! اگر شرکت شما هنوز در دلاور ثبت شده است، توصیه می‌کنم در اسرع وقت به ایالت دیگری بروید.»

در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی بزرگی، از جمله آمازون، در ایالت دلاور ثبت شده‌اند، که به داشتن مالیات سبک معروف است.

مقابله ایلان ماسک با حکم قاضی دادگاه دلاور؟

ثروتمندترین فرد جهان در حالی به تغییر خانه قانونی اسپیس ایکس از دلاور اشاره کرده است که ماه گذشته، قاضی این ایالت بسته مالی 55.8 میلیارد دلاری (44 میلیارد پوند) ماسک از تسلا را باطل کرده بود. به دنبال همین موضوع، دو هفته پیش، ماسک گفت که سهامداران شرکت تسلا نیز درباره تغییر خانه قانونی خود به تگزاس رأی خواهند داد. شرکت کاشت تراشه مغزی او، یعنی نورالینک (Neuralink) نیز اخیراً خانه قانونی خود را به ایالت نوادا (Nevada) منتقل کرده است.

ماسک اوایل این ماه میلادی در ایکس نظرسنجی را برگزار کرد که طی آن 87 درصد از پاسخ‌دهندگان به تغییر مورد اشاره برای شرکت تسلا واکنش مثبت نشان داده بودند.

سهامداران تسلا بسته مالی 55.8 میلیارد دلاری که در نهایت باعث تنش بین ایلان ماسک و ایالت دلاور شده است را در سال 2018 تصویب کردند و قرار بود پس از رسیدن به نقاط عطف خاصی به او اعطا شود. قاضی «کتلین مک‌کورمیک» حکم داده بود که این مبلغ به اشتباه محاسبه شده است و با این شرایط، هیئت‌مدیره تسلا باید پیشنهاد جدیدی به مدیرعاملش ارائه کند.

همچنین باید اشاره کرد که بسته مذکور یکی از بزرگ‌ترین معامله‌ها در تاریخ شرکت‌هاست که باعث شد ایلان ماسک به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شود. با توجه به این موضوع، گفته شده است که اگر این حکم پس از درخواست تجدیدنظر به نتیجه برسد، ثروت ماسک با تهدید جدی روبه‌رو خواهد شد و بدون گزینه‌های موجود در آن بسته، ماسک ممکن است به سومین مرد ثروتمند جهان تبدیل شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.