خبر مهم سردار علیرضا تنگسیری درباره الحاق ۳ شناور پیشرفته به سپاه

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در ساخت شناورها موضوع تاب‌آوری، درمانی و دریانوردی مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: در این راستا بدنه شناورهای ساخته شده به  جنس کربن که محکم و سبک است تغییر داده شد تا بتواند با سرعتی که شناورها دارند تحمل کند.

وی از طراحی ساخت شناورهای تندرو با بدنه کربن خبر داد و بیان کرد: طراحی و ساخت شناورهای تندرو آلومینیومی توسط جوانان ۳۵ سال به پایین ایرانی در نیروی دریایی سپاه یک افتخار است.

خبر مرتبط
فرمانده کل سپاه: تحریم، خرابکاری و ایجاد فتنه‌های داخلی از اقدامات شوم دشمنان است که به نتیجه نرسیده

فرمانده کل سپاه گفت: تحمیل تحریم‌های گوناگون، خرابکاری در صنایع دفاعی و هسته‌ای، جنگ شناختی، ایجاد فتنه‌های داخلی، توسعه و حمایت از تکفیری‌ها، ترور مقامات و دانشمندان برخی از اقدامات شوم دشمنان در راستای جلوگیری از اهداف متعالی انقلاب اسلامی می‌باشد که تاکنون با رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری هیچ یک از آنها به نتیجه نرسیده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران اضافه کرد: 3 شناور تندرو با تجهیزات پیشرفته در کارخانجات شهید محلاتی بوشهر، وزارت دفاع و پشتیبانی و شرکت دانش‌بنیان ساخته شد و در این راستا ساخت شناور رزمی تندور ابومهدی المهندس با بدنه آلومینیوم پدیده بعدی بود که به نیروی دریایی سپاه پاسداران الحاق شد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با بیان اینکه روز به روز و سال به سال قدم‌های بسیار بلندی در عرصه‌های مختلف در نیروی دریایی سپاه برداشته می‌شود گفت: نصب موشک‌ها روی این شناورها در  دنیا بی‌سابقه است که روی شناور تندرو 8 متری موشک 30 کیلومتری با تخریب و دقت بسیار بالا نصب شود.

وی این موفقیت‌ها را از افتخارات مهم نظام اسلامی ایران دانست و با اشاره به ساخت و تجهیز شناور شهید مهدوی بیان کرد: این شناور اقیانوس‌پیما است که موشک‌های بلستیک در رزمایش اخیر از روی این شناور شلیک شد و برای نخستین‌بار هزاران کیلومتر هدف را مورد اصابت قرار داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه شناورهای این نیرو به نام شهدا است تصریح کرد: در این راستا شناورهای شهیدان صیاد شیرازی و حسن باقری به این نیرو الحاق یافته است.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری با اشاره به تهدیدات دشمنان اضافه کرد: ایران اسلامی همواره در 45 سال گذشته مورد تهدید دشمنان قرار داشته چراکه خصلت و ماهیت دشمنان ایران اسلامی تهدید است و این در این راستا هر روز بر آمادگی و توان رزم ما افزوده می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.