هواشناسی پیش بینی کرد/ بارش برف و باران در این نقاط تهران با ورود سامانه بارشی

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی آسمان استان تهران قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد ملایم از بعد از ظهر امروز (۲۶ بهمن) با نفوذ سامانه بارشی به‌تدریج افزایش ابر و وزش باد و تا روز جمعه (۲۷ بهمن) در بعضی ساعات بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، در نیمه شمالی بارش برف و باران در ارتفاعات، بارش برف گاهی کولاک برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

همچنین برای روزهای شنبه تا یکشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق جنوبی و غربی استان تهران گاهی وزش باد خیلی شدید و در ارتفاعات بارش پراکنده برف مورد انتظار است. 

خبر مرتبط
زمستان برگشت/ بارش باران و برف در ۲۲ استان

آسمان تهران امروز نیمه‌ابری همراه با غبار محلی و به تدریج ابری و گاهی بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده که در شب ابری و در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد رخ خواهد داد.

روند کاهش دما از فردا (۲۷ بهمن) آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه (۳۰ بهمن) ادامه دارد. کاهش محسوس دمای روزانه جمعه (۲۷ بهمن) و دمای شبانه شنبه و یکشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در سطح استان تهران پیش‌بینی می‌شود. 

همچنین پدیده مه و کاهش موقت دید به ویژه ساعات شب در روز جمعه (۲۷ بهمن) دور از انتظار نیست.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۲۷ بهمن) ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با بارش باران و وزش باد همچنین کاهش محسوس دما با احتمال رگبار و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای ۱۴ و ۹ درجه سانتیگراد و پس فردا (۲۸ بهمن) نیمه‌ابری، به‌تدیج کاهش ابر،گاهی وزش باد شدید، در شب کاهش محسوس دما با بیشترین و کمترین دمای ۱۶ و ۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با کمینه دما منفی ۵ درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه و ورامین و فرودگاه امام (ره) با بیشینه هوای ۲۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه‌های استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است. 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.