ابراز نگرانی عمیق روسیه از حملات اسرائیل به شهر رفح

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد که روسیه از حملات اسرائیل به شهر رفح نگران است، زیرا این حملات منجر به کشته شدن تعداد زیادی از مردم بی دفاع خواهد شد.

خبرگزاری تاس گزارش داد، پسکوف ادامه داد: جمعیت زیادی در رفح ساکن هستند و به همین دلیل هرگونه حمله به این منطقه با افزایش چند برابری قربانیان همراه خواهد بود. برای ما این موضوع یک نگرانی خاص است. مسکو خبرهای این منطقه را به دقت دنبال می کنیم.»

پسکوف اضافه کرد که روسیه از طرف های درگیری خواسته است از « انجام اقداماتی که منجر به زخمی و کشته شدن شهروندان خواهد شد» خودداری کنند.

به گزارش ایرنا, بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف ۲ هفته آینده آغاز خواهد شد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گویی‌های خود خواستار نابودی گردان‌های نظامی جنبش حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.