عصبانیت «گانتس» از شلیک موشک‌های حزب‌الله در سرزمین‌های اشغالی

بنی گانتز، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در سخنانی تهدید کرد که واکنش به شلیک موشک‌ها در شمال سرزمین‌های اشغالی از سوی حزب‌الله لبنان به زودی و با قدرت انجام خواهد شد.وی در ادامه سخنانش گفت: «مسئول شلیک موشک‌ها از لبنان فقط حزب‌الله نبوده و دولت لبنان نیز مسئول است».

خبر مرتبط
خط و نشان حزب‌الله لبنان برای اسرائیل / حمله امروزتان بدون پاسخ نخواهد ماند

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: امکان ندارد تجاوز امروز رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان بدون پاسخ بماند.

این در حالی است که «تیمی دیفیس» سفیر آمریکا در قطر امروز در مصاحبه با الجزیره گفت که واشنگتن خواستار گسترش درگیری‌ها به لبنان نبوده و حتی اسرائیل نیز تمایلی برای آن ندارد.این در حالی است که مرکز توانبخشی ارتش اسرائیل امروز چهارشنبه پیش‌بینی کرد با توجه به نزدیک شدن جنگ غزه به پنجمین ماه پیش‌بینی می‌شود ۲۰ هزار نفر دیگر از نظامیان زخمی اسرائیل در سال جاری میلادی به استفاده از خدمات توانبخشی نیاز داشته باشند. وزارت جنگ اسرائیل می‌گوید از زمان آغاز جنگ در غزه از روز ۷ اکتبر، بیش از ۵۵۰۰ نظامی اسرائیلی به مراکز توانبخشی ارتش این رژیم مراجعه کرده‌اند.

پیش‌بینی ارتش اسرائیل این است که از میان ۲۰ هزار نظامی که به مراکز توانبخشی مراجعه می‌کنند دست‌کم ۸۰ درصد آنها (۱۶۰۰۰ نفر) به دلیل جراحت‌های ناشی از جنگ خواهند بود. روزنامه تایمز اسرائیل نوشته مرکز توانبخشی اسرائیل در حال حاضر به ۶۲ هزار نظامی خدمات ارائه می‌دهد. اکثر این افراد دچار جراحت‌های جسمی هستند اما عده‌ای با اختلال روان‌شناختی «اضطراب پس از سانحه» (PTSD) دست و پنجه نرم می‌کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.