افتتاح اولین اسکله و ترمینال مسافری در بندر مهم خلیج فارس

سازمان بنادر و دریانوردی، «علی اکبر صفایی» با اشاره به سفر روز پنجشنبه وزیر راه و شهرسازی به بندر بوموسی (ابوموسی) افزود: از وظایف مجموعه دریایی کشور ایجاد شرایط ایمن تردد مردم و همچنین امکانات رفاهی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان‌داشت: در بنادر کیش، قشم، هرمز و لارک برخی امکانات فراهم شده وبه‌تازگی امکانات مناسبی در جزیره بوموسی نیز برای گردشگری دریایی فراهم شده است.

وی ادامه‌داد: اسکله و ترمینال مسافری در بندر بوموسی ساخته شد تا مسافرانی که در تردد به این جزیره هستند از امکانات بندری مناسب بهره‌مند شوند.

خبر مرتبط
یک عضو شورای شهر بندر امام بازداشت شد

رئیس دادگستری بندر امام خمینی (ره) گفت: در ادامه مبارزه با فساد مالی و اداری، یکی از اعضای شورای اسلامی این شهرستان بازداشت شد.

به گفته صفایی، فردا قرار است در بندر بوموسی، ساختمان مرجع دریایی برای ارائه خدمات مطلوب و افزایش ضریب ایمنی شناورها در منطقه، اسکله پهلودهی شناورها به منظور سرعت‌بخشی در تخلیه و بارگیری و افزایش ایمنی بندری و همچنین پایانه و راهگذر مسافری با هدف ایجاد رفاه در تردد مسافران به بهره برداری برسد.

افزایش ظرفیت‌های عملیاتی در بندرگاه بوموسی با ساخت ساختمان مرجع دریایی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بندر بوموسی با ۱۳هزار میلیارد ریال اعتبار احداث شده است، به ساخت حوضچه به مساحت ۱۵ هکتار، ایجاد ۱۱ هکتار پسکرانه بندر، احداث ساختمان مرجع دریایی به منظور ارائه خدمات مطلوب و افزایش ضریب ایمنی شناورها، اسکله پهلودهی شناورها و ساخت ترمینال و کریدور مسافری با هدف ایجاد رفاه مسافران و گردشگران اشاره کرد.

صفایی خاطرنشان‌کرد: با توجه به سیاست‌های کلان دولت سیزدهم مبنی بر توسعه دریامحور، ظرفیت‌سازی و ایجاد زیرساخت‌ها در جزایر کشور، سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات قابل توجهی در راستای توسعه اقتصادی، ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و افزایش ظرفیت‌های عملیاتی در این جزیره را مورد توجه قرار داده است.

شهرستان بوموسی که پیش‌تر به نام ابوموسی شناخته می‌شد، متشکل از ۶ جزیره بوموسی، سیری، تنب بزرگ، تنب کوچک، فارور بزرگ و فارو کوچک بوده و مرکز آن نیز جزیره ۱۲ کیلومتر مربعی بوموسی است که در فاصله ۷۵ کیلومتری جنوب بندرلنگه و ۲۲۲ کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.