هشدار سازمان همکاری اسلامی درباره نسل کشی در رفح

 سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای حملات هوایی گسترده رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه را محکوم و اعلام کرد: این حملات منجر به شهادت و زخمی شدن صدها فلسطینی شد که بیشتر آنها زن و کودک هستند. این حملات نشان دهنده نادیده گرفتن هشدارهای بین‌المللی نسبت به سرانجام حمله به شهری است که بیش از یک و نیم میلیون فلسطینی به آنجا پناه برده‌اند.

به نقل از الجزیره، این سازمان نسبت به خطر گسترش حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی که منجر به نسل کشی و عمیق کردن بحران انسانی در نوار غزه و کوچاندن اجباری ملت فلسطین می‌شود، هشدار داد.

خبر مرتبط
هشدار سازمان ملل درباره تبعات حمله اسرائیل به رفح

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه نسبت به عواقب حمله اسرائیل به رفح هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: اقدامات اسرائیل در غزه به چالش کشیدن حکم دیوان بین المللی دادگستری است. این دادگاه از اسرائیل خواست تدابیر فوری را برای ممانعت از نسل کشی در غزه اتخاذ کند.

این سازمان همچنین ادامه تجاوزات و اقدامات تحریک آمیز شهرک نشینان علیه شهروندان فلسطینی و اراضی و مقدسات آنها در کرانه باختری از جمله قدس شرقی را محکوم کرد.

سازمان همکاری اسلامی از جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت خواست به مسئولیت‌های خود در قبال لزوم توقف فراگیر جنگ غزه و تضمین ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه عمل کند.

خبر مرتبط
انگلیس درباره غزه به اسرائیل هشدار داد

«دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس در اظهاراتی در مجلس اعیان این کشور در صریح‌ترین هشدار خود درباره رفتار اسرائیل گفت که اگر تل‌آویو نتواند آب و غذا برای مردم غزه فراهم کند، قوانین بین المللی را نقض می‌کند.

موسسه الازهر در مصر نیز در بیانیه‌ای حملات هوایی رژیم صهیونیستی به شهر رفح را محکوم کرد و هشدار داد: در صورتی که همچنان در قبال طرح جنایتکارانه و خطرناک اسرائیل برای یورش به رفح سکوت کنیم شاهد یک فاجعه انسانی بی‌سابقه خواهیم بود. باید در مقابله با جنایات اسرائیل در رفح متحد شویم.

در این بیانیه آمده است: عدم امدادرسانی به فلسطینی‌ها منجر به مرگ ده‌ها هزار بی‌گناه خواهد شد. ما از جامعه بین‌المللی و گروه‌های فعال می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال این تهدید فاجعه بار عمل کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی یکشنبه گزارش دادند ارتش این رژیم طرح عملیاتی را برای انجام عملیات زمینی در رفح تصویب کرده است. این در حالی است که هشدارهای منطقه‌ای و بین‌المللی درباره حمله زمینی به رفح افزایش یافته است چرا که صدها هزار آواره فلسطینی به این منطقه پناه برده‌اند.

جنگ در نوار غزه برای صد و سی و یکمین روز ادامه دارد و حملات اشغالگران سراسر این باریکه را در برگرفته و هشدارهایی درباره خطرات حمله به شهر شلوغ رفح که مردم از شمال و مرکز نوار به آن آواره شده‌اند، افزایش یافته است.

براساس گزارش وزارت بهداشت غزه تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون به ۲۸ هزار و ۴۷۳ تن و تعداد زخمی‌ها به ۶۸ هزار و ۱۴۶ تن رسیده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.