انگلیس درباره غزه به اسرائیل هشدار داد

وزیر امور خارجه انگلیس ضمن هشدار درباره حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به رفح گفت که اگر این رژیم اجازه ندهد آب و غذا وارد غزه شود، قوانین بین المللی را نقض کرده است.

کامرون در واکنش به پیشنهاد ارتش اسرائیل برای خروج مردم فلسطین از رفح گفت: خروج مردم از رفح به سادگی امکان‌پذیر نیست.

خبر مرتبط
فوری/ حمله مجدد آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن

آمریکا و انگلیس حمله‌ای به منطقه رأس عیسی واقع در شهرستان الصلیف استان الحدیده انجام دادند.

دیوید کامرون در ادامه افزود: مردمی که در رفح هستند چندین بار، سه یا چهار یا پنج بار جابجایی داشتند و نمی‌توانند دوباره از آنجا بروند. آنها نمی‌توانند به شمال بروند زیرا باید به خانه‌هایی بازگردند که ویران شده است. آنها نمی‌توانند به جنوب بروند زیرا باید به مصر بروند که هیچکدام از ما نمی‌خواهیم این اتفاق رخ دهد و مصری‌ها هم چنین چیزی را نمی‌خواهند. به همین جهت، بسیار مهم است که اسرائیلی‌ها قبل از شروع هر نوع عملیات با خود فکر کنند و آرام باشند.

بر اساس گزارش گاردین، اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس نشان می‌دهد که این کشور هیچ طرحی از اسرائیل را برای انجام یک حمله تمام عیار به منطقه‌ای که بیش از یک میلیون نفر را در چادرهای شلوغ در خود جای داده است، تأیید نخواهد کرد.

خبر مرتبط
ادعاهای مقام انگلیسی درباره برنامه هسته‌ای ایران

رئیس پیشین کمیته دفاعی پارلمان انگلیس مدعی شد که ابرپروژه ایران برای ساخت نیروگاه‌های اتمی در سواحل هرمزگان، تهدید ناشی از توسعه سلاح هسته‌ای را افزایش می‌دهد.

اظهارات دیوید کامرون در حالی بیان می‌شود که آمریکا اعلام کرده در حال بررسی گزارش‌هایی درباره آسیب رساندن اسرائیل به غیرنظامیان در غزه است. این بررسی بر اساس مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها با هدف اطمینان از رعایت مقررات عملیات نظامی مطابق با قوانین بشردوستانه بین المللی و مربوط به کشورهایی است که از آمریکا سلاح دریافت می‌کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.