پاداش بزرگ برای خاص‌ترین فوتبالیست جام ملت‌ها +عکس

 

 تیم ملی فوتبال ساحل عاج در فینال جام ملت‌های آفریقا با نتیجه دو بر یک نیجریه را شکست داد و جام قهرمانی را بالای سر برد. ستاره ساحل عاج در این بازی سباستین هالر بود. او موفق شد در دقیقه ۸۱ گل دوم و پیروزی‌بخش ساحل عاج را به ثمر برساند تا شبی به‌یادماندنی را برای خود و ساحل عاجی‌ها خلق کند.

هالر پس از بازی گفت: سناریوی بازی برای ما استثنایی بود. ما با یک گل عقب افتادیم اما صبور بودیم و نهایت تلاشمان را کردیم. این قهرمانی پاداش بزرگی برای کار گروهی و تلاش زیاد ما در زمین بود.

tpmclhdv

هالر سال ۲۰۲۲ در حالی که به‌تازگی به بوروسیا دورتموند پیوسته بود به بیماری سرطان مبتلا شد و یک فصل تمام خانه‌نشین شد اما توانست این بیماری را شکست دهد و دوباره به میادین بازگردد. او درباره خاطرات تلخش از این بیماری سخت گفت: بزرگ‌ترین پاداش را دریافت کردم. این زیباست و باید به توانایی‌های‌مان ایمان بیاوریم. این اتفاق تلخ برای من رخ داد اما اکنون نتیجه شیرین صبر و مبارزه‌ام را گرفتم.

ساحل عاج در حالی توانست قهرمان جام ملت‌های آفریقا شود که به عنوان تیم سوم از گروهش صعود کرد. نکته بسیار جالب دیگر اینکه این تیم بدون سرمربی قهرمان شد؛ چرا که در ابتدای رقابت‌ها سرمربی‌اش را از کار برکنار کرد!

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.