حزب عمران خان تهدید کرد/ نتایج اعلام نشود تظاهرات می‌کنیم

حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری «عمران خان» نخست وزیر پیشین روز شنبه با اعلام اینکه هم در مرکز و هم در استان‌های «پنجاب» و «خیبر پختونخوا» دولت تشکیل خواهد داد، از کمیسیون انتخابات خواست تا نتایج کامل را تا نیمه شب اعلام کند.

خبر مرتبط
ادعای «نواز شریف» درباره پیروزی در انتخابات پاکستان

نخست‌وزیر پیشین پاکستان، خود را در انتخابات عمومی این کشور که در بحبوحه ناآرامی سیاسی و بحران اقتصادی برگزار شد، پیش از اعلام رسمی نتایج اعلام کرد.

به گزارش وبگاه «تلگراف ایندیا»، حزب تحریک انصاف اعلام کرده که  در غیر این صورت در مناطقی که نتایج به دست آمده تظاهرات برگزار می‌کند.

دو روز پس از برگزاری رای گیری، نتایج هنوز اعلام نشده و به نظر می رسد که کشور به سمت پارلمان معلق یا دولت ائتلافی پیش می رود.

«گوهرعلی خان»،  از مقام‌های ارشد حزب تحریک انصاف در نشست خبری با ادعای اینکه حزب او ۱۷۰ کرسی را به دست آورده است، گفت که حزب او در مرکز و همچنین در استان‌های پنجاب و خیبر پختونخوا دولت تشکیل خواهد داد.

«نواز شریف» دیگر نخست‌وزیر سابق پاکستان نیز مدعی شده که حزبش بزرگ‌ترین پیروز انتخابات است و از احزاب دیگر درخواست کرده که با او ائتلاف کنند.

حزب نواز شریف یا همان «مسلم لیگ پاکستان» تاکنون با احراز ۶۹ کرسی جایگاه دوم را در بین احزاب با بالاترین آراء به دست آورده است و حزب مردم پاکستان  نیز با ۵۱ کرسی جایگاه سوم را به خود تخصیص داده است.

عمران خان روز گذشته (جمعه) در ویدئویی که با هوش مصنوعی ساخته شده بود، از هوادارانش خواست که هم‌اکنون از خود قدرت نشان داده و از آراء خود محافظت کنند.

پیروزی متحدان عمران خان یک رخداد بسیار غیرمنتظره قلمداد می‌شود زیرا تحلیل‌های پیش از انتخابات نشان می‌داد که شریف که برخی معتقدند از حمایت ارتش پاکستان برخوردار است، در انتخابات پیروز خواهد شد.

روز گذشته اعتراضات خشونت‌باری در سراسر پاکستان در پی گمانه‌زنی‌هایی در خصوص تقلب انتخاباتی و شمارش کند آراء برگزارش شد و حتی کمیسیون حقوق بشر پاکستان نیز درباره «فقدان شفافیت» در انتخابات پاکستان هشدار داد و نتایج انتخابات را «بسیار نگران‌کننده» توصیف کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.