ولادیمیر پوتین پیام مهم صادر کرد

رئیس‌جمهوری روسیه در این پیام اظهار کرد: دیپلماسی داخلی طراحی شده تا به هر نحو ممکن در خدمت تحکیم اکثریت جهانی باشد - کشورهای آسیا، خاورمیانه، آفریقا و آمریکا لاتین - تا یک نظم جهانی عادلانه چندقطبی بر اساس اصول برابری واقعی، احترام متقابل و معیارهای جهان‌شمول قوانین بین‌المللی ساخته شود.

به گفته پوتین، هدف دیپلماسی روسیه همچنین این است که شرایط خارجی مطلوب را برای توسعه پویای کشورها ایجاد کرده، همکاری سازنده را با شرکای خارجی خود تقویت کرده و یک دستور کار مثبت را در روابط بین‌المللی ترویج دهد.

خبر مرتبط
دستبرد دوستان پوتین به گنجینه مالی روسیه/ وضعیت بحرانی در مسکو

همانند امروز که اخبار مربوط به جنگ روسیه و اوکراین در حال دست به دست شدن است، حدود 10 سال پیش هم در پی فرمان حمله پوتین به شبه جزیره کریمه، اخبار این عملیات نظامی در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

رئیس‌جمهوری روسیه در ادامه گفت وزارت خارجه روسیه در حال حاضر باتوجه‌به تلاش کشورهای غربی برای منزوی کردن روسیه و تضعیف امنیت این کشور، دستگاه دیپلماسی این کشور با وظایف دشواری روبروست. به گفته پوتین، در واقعیت ژئوپلیتیک موجود، اولویت‌های روسیه شامل توسعه همکاری با «اتحادیه کشورهای مستقل هم‌سود»، تقویت تعامل درون «اتحادیه اقتصادی اوراسیا» و قدرتمند کردن موضع روسیه در «سازمان پیمان امنیت جمعی» است.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین در پیام تبریک خود بر لزوم اتحاد «جهان روس» از طریق حمایت از روس‌های خارج از کشور و رواج زبان روسی و همچنین مقابله با هرگونه تلاش برای جعل تاریخ و تحریف در نتیجه جنگ جهانی دوم تاکید کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.