اصلاح فرمول محاسبه اضافه کاری پرستاران

 

شاید مهم‌ترین چالش حرفه پرستاری بعد از کمبود نیروی انسانی در بالین، اضافه کاری اجباری پرستاران با حداقل دستمزد باشد.

با توجه به اینکه در حال حاضر با کمبود شدید نیروی پرستاری در مراکز درمانی کشور مواجه هستیم، مدیران بیمارستان‌های دولتی از پرستاران می‌خواهند که ساعات بیشتری را در محل کار حضور داشته باشند.

خبر مرتبط
معتادان بهبود یافته حقوق ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومانی دریافت می کنند

مدیرعامل سازمان خدمات شهرداری تهران با اشاره به اینکه ۹ گام تربیتی، آموزشی و درمانی در مراکز یاورشهر با هدف بهبودی کامل معتادان متجاهر دنبال می‌شود گفت: برای مددجویانی که دوره بهبودی شان را به شکل کامل می‌گذرانند در حوزه پاکبانی فراهم خواهد شد. بیمه و اسکان برای این بهبود یافتگان در نظر گرفته شده که از ۱۲ تا ۱۳ میلیون تا سقف ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافتی آنها خواهد بود.

شیفت دوم و بعضاً شیفت سوم، با عارضه‌های زیادی برای پرستار و همچنین، مراقبت از بیمار همراه است. مهم‌ترین عارضه اضافه کاری اجباری، کاهش کیفیت مراقبت از بیمار است. زیرا، ساعت کار زیاد؛ علاوه بر اینکه با خستگی جسمانی همراه است، به لحاظ روحی و روانی نیز آسیب‌هایی به دنبال دارد که در نتیجه آن، کیفیت مراقبت از بیمار تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

این در حالی است که جامعه پرستاری، از اضافه کاری‌های اجباری با حداقل دریافتی، به هیچ وجه راضی نیست.

خبر مرتبط
آغاز واریز حقوق بهمن بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت حقوق بهمن‌ماه بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز آغاز شده است.

پرداختی بابت یک ساعت اضافه کاری به پرستار، بین ۱۳ تا ۲۰ هزار تومان است.

جامعه پرستاری معتقد است که اگر به کار آنها نیاز دارند و نیرو کم دارند، باید پرداختی بابت ساعات اضافه کار که از قضا اجباری هم هست، بیشتر از ساعات عادی کار باشد. نمی‌شود هم کار پرستاری را بخواهند و هم بیگاری بکشند.

حالا، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، از تلاش برای اصلاح فرمول محاسبه اضافه کاری پرستاران خبر داده و گفته است که در ماه‌های گذشته تلاش‌های بسیاری برای اصلاح فرمول اضافه کاری پرستاران انجام شده است.

خبر مرتبط
تاکید وزیر کار بر افزایش بیش از ۲۰ درصدی حقوق کارگران

وزیر کار، میانگین افزایش دستمزد کارگران در سال آینده را اعلام کرد.

وی افزود: دو الی سه مدل جدید برای محاسبه اضافه کاری پیشنهاد شده که امیدواریم سازمان امور استخدامی در این خصوص با ما همراهی داشته باشد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.