هشدار زرد هواشناسی برای 8 استان‌ صادر شد

 

سامانه بارشی جدید که از روز شنبه، ۲۱ بهمن وارد کشور می‌شود روزهای یکشنبه و دوشنبه مناطقی از جنوب و جنوب غرب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌و گو با همشهری آنلاین در این باره گفت: سامانه بارشی جدید از اواخر وقت شنبه از سمت غرب وارد کشور خواهد شد و از روز یکشنبه در خوزستان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و لرستان منجر به رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.

به گفته فریبا گودرزی، در این روز جزایر شمال خلیج فارس و بوشهر بیشترین میزان بارش را خواهند داشت و همچنین دریا مواج خواهد بود.

او توضیح داد که در ۲ روز آینده در غالب مناطق کشور جوی پایدار برقرار است، اما فعالیت سامانه بارشی منجر به صدور هشدار زرد در روز یکشنبه در ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و فارس و روز دوشنبه کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب غرب سیستان وبلوچستان و جنوب کرمان شده است.

این سامانه آن‌طور که گودرزی توضیح داد، سه شنبه، ۲۴ بهمن در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبارهای پراکنده خواهد داشت و بعدازظهر همین روز از سمت جنوب شرق از کشور خارج می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.