حمله مجدد آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن

شبکه الجزیره خبر داد که آمریکا و انگلیس مناطق «الجبانه» و «الطائف» واقع در استان الحدیده (غرب یمن) را هدف قرار داده‌اند.

شبکه خبری المیادین هم گزارش داد که صدای چند انفجار مهیب از شهر الحدیده شنیده شده است. شبکه المسیره یمن اما خبر داد که این حملات به منطقه الطائف بوده است و در جریان آن، آمریکا و انگلیس دو بار این منطقه را هدف قرارداده‌اند.

وبگاه خبری «البوابه الاخباریه الیمنیه» هم خبر داد که آمریکا و انگلیس لحظاتی پیش، سه بار الجبانه و الطائف را هدف قرار داده‌اند.

خبر مرتبط
آلمان کشتی جنگی عازم دریای سرخ کرد

آلمان یک کشتی جنگی به دریای سرخ اعزام کرد.

آمریکا و انگلیس پیش از ظهر هم دو بار و بامداد امروز هم دو بار این مناطق را هدف حملات خود قرار داده بودند که مجموعا هفت بار این مناطق را بمباران کرده‌اند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به حملات جنگنده‌های آمریکایی و انگلیسی به خاک یمن گفت که این تجاوزات باعث نخواهد شد نیروهای مسلح یمن از مأموریت حمایت از مردم غزه دست بردارند.

نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هیچ کشتی مرتبط با این رژیم و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند.

 آمریکا هم در ادامه حمایت‌های خود از تل‌آویو، پس از شدت گرفتن عملیات‌های یمن علیه کشتی‌های صهیونیستی ائتلافی را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داده و تاکنون چند بار خاک این کشور را مورد تجاوز نظامی قرار داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.