اولین واکنش ایران به اقدام تروریستی آمریکا در عراق

ناصر کنعانی در روز پنچ شنبه ۱۹ بهمن ماه در یک موضع گیری رسانه ای، اقدام تروریستی دولت آمریکا در داخل خاک عراق که منجر به شهادت چند نفر از  نیروهای مقاومت در برابر تروریسم از جمله ابوباقر الساعدی، از فرماندهان ارشد مبارزه با تروریسم و داعش گردید را شدیدا محکوم و آن را مصداق بارز تروریسم دولتی آمریکا و نیز «نقض حاکمیت ملی» و «تمامیت ارضی عراق» و مخالف قوانین و مقررات بین‌المللی دانست.

خبر مرتبط
ایران حمله تروریستی در ترکیه را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله تروریستی به ساختمان دادگستری ترکیه در استانبول را محکوم کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: اقدام متجاوزانه نیروهای تروریستی سنتکام در بغداد، در راستای تداوم حمایت تمام عیار دولت آمریکا از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین انجام شد.

کنعانی ضمن تبریک و تسلیت به ملت و دولت عراق و خانواده‌های این شهدای گرانقدر، تداوم اینگونه ماجراجویی‌ها توسط آمریکا را تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی دانست.

خبر مرتبط
دیدگاه شفاف ایران درباره میدان آرش

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه دیدگاه ایران را درباره میدان آرش با شفافیت بیان کردم، گفت: آنچه در این باره مطرح است در چارچوب سازوکار حقوقی قابل پیگیری است و طرح مسائل فنی در رسانه‌‌ها کمکی به حل‌‌وفصل موضوع نخواهد کرد. به گزارش «شانا»، ناصر کنعانی در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران درباره اقدام‌‌های وزارت امور خارجه در قالب دیپلماسی اقتصادی اظهار کرد: استفاده از تمام ظرفیت‌‌های ممکن در تقویت روابط خارجی از اولویت‌‌های دولت است و وزارت خارجه هم به‌‌عنوان بازوی اجرایی دولت از همه ظرفیت‌‌های خود استفاده می‌کند و ماموریت معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز همسو با این رویکرد است.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر بر مسؤلیت جامعه جهانی و نیز شورای امنیت سازمان ملل متحد در پیشگیری از اقدامات و حملات  غیرقانونی و یکجانبه آمریکا در منطقه و پیشگیری از توسعه دامنه‌های بحران و بی‌ثباتی تاکید کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.