هشدار فرانسه به لبنان/ اسرائیل با لبنان وارد جنگ می‌شود؟

وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که همتای فرانسوی‌اش هشدار داده است در صورتیکه ساکنان شمال اراضی اشغالی نتوانند به منازل خود بازگردند، رژیم صهیونیستی ممکن است با لبنان وارد جنگ شود.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، بوحبیب تصریح کرد: «به فرانسوی‌ها گفتیم که ما خواهان جنگ با اسرائیل نیستیم بلکه خواستار دستیابی به توافقی به واسطه سازمان ملل، فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها هستیم. ما می‌خواهیم با آنها بر سر ترسیم مرزها به توافق برسیم.»

خبر مرتبط
فوری/ حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش دادند که رژیم صهیونیستی برخی از مناطق جنوب لبنان را هدف حملات هوایی قرار داده است.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

خبر مرتبط
درخواست فوری فرانسه از اسرائیل/ آتش بس اعلام کنید

وزیر امور خارجه فرانسه از رژیم صهیونیستی خواست فوراً آتش بس اعلام کند و به فاجعه غزه پایان دهد.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است.

بوحبیب مجدداً بر پایبندی مقامات لبنان به اجرای کامل قطعنامه ۱۷۰۱ تاکید کرد و در پاسخ به سوالی درخصوص خواسته‌های طرف لبنانی گفت: «ما می‌گوییم که برای به خدمت گرفتن هفت هزار نفر در ارتش به ما کمک کنید.»

وی در ادامه افزود: «ما تعداد بیشتری می‌خواهیم تا آنها را در جنوب مستقر کنیم و فرانسوی‌ها نیز به این موضوع بسیار علاقه‌مند هستند و این موضوع ارتباطی با درخواست اسرائیل برای خروج حزب‌الله از منطقه مرزی ندارد.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.