بلینکن وارد ریاض شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا دقایقی پیش وارد عربستان سعودی شد.

این اولین توقف او در یک سفر گسترده تر ۵ روزه به غرب آسیا به شمار می آید.

آنطور که این خبرگزاری گزارش داد، واشنگتن تلاش می کند تا مذاکرات پیرامون توافق عادی سازی بین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی را پیش ببرد.

خبر مرتبط
جزئیاتی تازه از مذاکرات آتش‌بس در غزه

داده‌های رسیده به شبکه المیادین حاکی است مذاکرات درباره آتش‌بس، عقب‌نشینی، اسرا، بازسازی و آوارگان، ورود کمک‌ها و رفع محاصره نوار غزه در حال انجام است.

وی در پنجمین سفر خود به منطقه از آغاز جنگ اشغالگران قدس علیه مردم مظلوم غزه، بعد از عربستان سعوی به اراضی اشغالی، مصر، قطر، و کرانه باختری سفر خواهد کرد.

این در حالیست که گروهی از کارمندان دولت آمریکا پیشتر در همبستگی با غزه و در تلاش برای جلب توجه جهانیان و مردم آمریکا به بحران انسانی در غزه و محکوم کردن سیاست جو بایدن در قبال حمایت از رژیم صهیونیستی، اعتصاب غذای یک روزه‌ای را اعلام کردند.

نمایندگان گروهی تحت عنوان فدرالیست‌های متحد، متشکل از ده‌ها کارمند دولتی که از رویدادهای غزه ناامید شده‌اند و قبلا اعتصابی را در اوایل ماه جاری سازماندهی کرده بودند، به روزنامه گاردین گفته‌اند که اعتصاب غذای یک روزه را آغاز خواهند کرد.

انتظار می‌رود که کارمندان شرکت‌کننده با لباس‌های مشکی یا چفیه یا سایر نمادهای همبستگی با مردم فلسطین به دفاتر خود بیایند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.