زمان و مکان مراسم تشییع پیکر سیدمحمد خادم اعلام شد

سید محمد خادم حقیقت رئیس سابق فدراسیون کشتی ایران دارفانی را وداع گفت و مراسم تشییع پیکر او فردا سه‌شنبه ساعت ۱۱ در بهشت زهرا برگزار می‌شود و در آرامگاه خانوادگی شماره ۲۴ به خاک سپرده خواهد شد.

همچنین کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در پیامی درگذشت، «سید محمد خادم حقیقت» رئیس اسبق فدراسیون کشتی را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون 

خبر  درگذشت «سید محمد حقیقت» پیشکسوت ارزنده و رئیس اسبق  فدراسیون کشتی موجب تأثر و تألم فراوان جامعه ورزش شد. 

اینجانب ضمن ابراز مراتب تسلیت و همدردی با خانواده گرانقدر ایشان و جامعه کشتی کشور برای آن فقید سعید، علو درجات و رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم این پیشکسوت ورزش ایران صبر و سلامتی از درگاه خداوند متعال مسألت می‌کنم.

به گزارش ایسنا، سید محمد خادم حقیقت  در سال‌های ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۷ سه دوره ریاست فدراسیون کشتی را بر عهده داشت و از تأثیرگذارترین نفرات در کشتی ایران بود که سابقه قضاوت در المپیک ۱۹۶۰ رم و رقابت‌های جهانی ۱۹۶۱ یوکوهاما را نیز در کارنامه خود داشت.

وی همچنین مدیریت تیم ملی کشتی آزاد ایران را در رقابت‌های جهانی یوکوهامای ژاپن را برعهده داشت که تیم ایران در این مسابقات با سرمربیگری حبیب الله بلور و با مدال‌های طلای غلامرضا تختی، امامعلی حبیبی،‌ منصور مهدی‌زاده، محمدعلی صنعتکاران، محمدابراهیم سیف‌پور، مدال نقره نصرالله سلطانی‌نژاد و مدال برنز حمید توکل به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.